Desteğimiz Devam Edecek

07 Mart 2014 Cuma, 16:59

Belediye Konservatuarından Yeşilçam Gecesi
Manisa Belediyesi aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Belediye Konservatuarı, Kültür Sitesi Lale Salonu’nda, Manisalılara “Unutulmayan Yeşilçam Şarkılar Konseri” verdi. Gecenin finalinde bir konuşma gerçekleştirerek, kültürün ve sanatın Manisa’da yaşaması noktasında bugüne kadar desteklerini esirgemediği ifade eden Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün,” Allah nasip ederse büyükşehirde de Manisa’da kültür ve sanat etkinliklerine desteğimiz artarak devam edecek ve çok güzel işlere imza atacağız” dedi.

Manisa Belediyesi Konservatuarı Mart ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kültür Sitesi Lale Salonu’nda “Unutulmayan Yeşilçam Şarkıları Konseri” verdi. Manisalı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konseri, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün, Alay Komutanı Piyade Albay Şefik Güvenç, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu ve eşi Alparslan Ustamehmetoğlu, Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu ile Basın Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Eryılmaz ve çok sayıda sanatsever izledi. Aylin Eralp şefliğindeki koro İlk olarak Sonbahar Rüzgarları adlı şarkıyı seslendirdi. İki bölümden oluşan konserde koro, Son Hıçkırık, Buruk Acı, Ah Kalbim, Samanyolu gibi unutulmayan Yeşilçam şarkılarını seslendirdi. Koro şarkıların yanı sıra solo parçalara da yer verilen konser yaklaşık 2 saat sürdü. Belediye Konservatuarı tarafından verilen konserde son olarak koro tarafından Memleketim şarkısı seslendirildi. Belediye Başkanı Cengiz Ergün başta olmak üzere tüm davetliler ayağa kalkarak hep bir ağızdan koronun seslendirdiği şarkıya eşlik etti.

Desteğimiz Devam Edecek
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün konser sonunda sahneye çıkarak koro şefi Aylin Eral ve solistlere çiçek takdim etti. Gösterdikleri performans nedeniyle koroyu kutlayan Başkan Ergün, “Gerçekten muhteşem bir geceydi. Çok büyük keyif alarak konseri takip ettim. Tabii gençlikten bugüne geçen bir ömrün içerisinde yaşadıklarımızı bu akşam tekrar hatırlama fırsatı bulduk. Değerli koro şefimiz Aylin Eralp’i, ve değerli koroyu gösterdikleri performans nedeniyle kutluyorum. Allah hepsinden razı olsun. Manisa Belediyesi Konservatuarı olarak çok güzel işlere imza atıyoruz. Kültürün ve sanatın Manisa’da yaşaması noktasında bugüne kadar desteğimizi hiçbir zaman esirgemedik. İnşallah büyükşehirde Allah nasip ederse büyükşehirde desteğimiz artarak çok güzel işlere imza atacağız” dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.