DENETİMLER SONUÇ VERDİ

20 Ağustos 2014 Çarşamba, 18:04

Denetimler sonuç verdi

Manisa’da trafik kazaları yüzde 70 azaldı.

Yaklaşık 3 ay önce Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü görevinden Manisa’ya atanan Tayfur Erdal Ceren Emniyet faaliyetleriyle ilgili açıklama yaptı. Ceren, “Biz ilin tamamında gece gündüz trafik uygulaması yapıyoruz. Motosikletler üzerinde önemle duruyoruz. Kask kullanımı, evrakların tamam olması, emniyet kemeri takılması için uygulamalar yapıyoruz. 1 insan ölmesin diye bin kişice ceza yazmaya hazırız. Uygulamalarımız devam edecek. Geçen yıla oranda motosiklet kazalarında yüzde 70 azalma var” dedi.

Ferdi UZUN

Manisa’da geldiği günden beri yaptı trafik denetimleri ile ilgili adından sıkça söz ettiren Tayfun Erdal Ceren Emniyet faaliyetleriyle ilgili açıklama yaptı. Yaptıkları uygulamalarla ilgili birçok aileden teşekkür telefonu aldıklarını söyleyen Ceren, “Biz iki tekerlek üzerinde ölüme izin vermemeye kararlıyız. Manisa’da 1 Ocak-15 Haziran tarihleri arasında 2 bin 665 denetim yapıldı ve 409 motosiklet sürücüsüne 119 bin 129 TL ceza kesildi. 16 Haziran’dan sonra 17 bin 192 motosiklet denetlendi. Denetimi yapılan 176 bin 243 araçtan 39 bin 855 araca 8 milyon 653 bin 323 TL ceza kesildi. İlin tamamında sivil ve karakol ekipleri sürekli olarak denetim yapıyor ve yapacak” dedi.

STK’lardan destek istiyoruz

İl Emniyet Müdürü Erdal Ceren, “Amacımız Manisalılara eziyet etmek değil. Bizi yaptığımız uygulamalardan dolayı eleştirenlerinde olduğunu biliyoruz. Biz bu denetimleri sürekli yapacağız. Kentteki STK’ların da bize destek olmasını istiyoruz. Benim amacım trafik kazalarını yüzde 50 oranında azaltmaktır. Sadece motosiklet kullanan sürücü değil, arkada oturan kişi de kask takacak. Kask yerine baret takıp polisi kandırdığını sananlar aslında kendilerini kandırıyorlar. Bunlarında denetimini yapacağız” diye konuştu.

Kask kullanmayı alıştırdık

Göreve gelir gelmez yaptığı motosiklet ve kask uygulamalarının faydasını gördüklerini anlatan İl Emniyet müdürü, “Önceleri bize çok kızanlar oldu. Ancak biz Manisa’da motosiklet sürücülerini kask kullanmaya alıştırdık. Evraksız motora binilmeyeceğini gösterdik. İlk gün kent içinde 400 motosiklet denetimden geçerken bugün bu sayı 22’ye kadar düştü. Hem insan eliyle ölüme hem de ses gürültüsüne karşı ciddi mücadele ediyoruz” dedi.

Gerekirse görevden alırım

İlçe Emniyet Müdürlerine de uygulama konusunda talimat verdiğini söyleyen Ceren, “Uygulama yapmayan emniyet müdürünü görevden alırım. Ayrıca yaşanan bir olay sırasında görmezden gelen polise görevini yapmamaktan dolayı ceza veririm. Biz kanunları uygulayan bir teşkilatız” şeklinde konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.