DEMİRCİ’DE ÜÇ ÇİFTÇİYE 42 KOYUN 3 KOÇ DAĞITILDI

04 Şubat 2014 Salı, 15:30

Demirci Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile Gıda Tarım Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanan, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce kabul edilen Koyunculuğu Geliştirme Projesi kapsamında 3 kişiye 42 koyun, 3 koç dağıtıldı.
Öksüzlü Köyü Beylikli Mahallesi’nde ikamet eden 3 kişiye Sosyal yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfınca koyun dağıtımı yapıldı. Dağıtım törenine, Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fikret Çelik, Özel İdare Müdürü Tahsin Arslan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İslam Köse ve çiftçiler katıldı.
Kura ile belirlenen hayvan dağıtım töreninde konuşan Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin, “Bugün Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza talepte bulunan vatandaşlarımıza koyun ve koç dağıtımı için bir araya geldik. Bizler sürekli olarak vatandaşlarımıza vakfımızın gelir getirici projelerini yapmaları konusunda çalışıyoruz. Vatandaşımızın geçimini temin etmek adına ve onların kazançlarına destek olmak adına vakfımızca belirli periyotlarda koyun keçi dağıtımları ve bunların yanında fidanda dağıtarak bu gibi projelerle çiftçimizi destekleme noktasında çalışıyoruz. Demircimizde bildiğiniz gibi köylerimizde vatandaşımızın geçim kaynağının başında hayvancılık ziraat geliyor. Hayvancılığı geliştirme noktasında çok çalışmamız gerekiyor. Çünkü köylerimizde baktığımızda yeterli miktarda ziraat yapmadığımızı görüyoruz. Bunu yıllık üretimden anlıyoruz. Halbuki Demirci büyük coğrafi bir konuma sahip bir ilçemiz. Bu tür projeleri teşvik etmemiz gerekiyor.” diye konuştu.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fikret Çelik ise 3 fayda sahibine kişi başı 14 koyun, 1 koç olmak üzere toplam 42 adet koyun, 3 adet koç dağıtılmıştır. Faizsiz verilen projeden yararlanan fayda sahiplerinin proje geri ödemeleri, 2 yıl ödemesiz, 6 eşit taksitle yapılacak.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir