ÇÖLLÜ; “ AMACIMIZ KENTİ ESNAFLA BİRLİKTE YÖNETMEK”

11 Mart 2014 Salı, 19:04

MHP Şehzadeler Belediye Başkan adayı Cem Çöllü, Manisa Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin’i ziyaret etti. Çöllü, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden merhum Başkan Abdullah Uğursalan’ı anarak, oda yönetimine başsağlığı diledi. Kapalı alanlarda sigara yasağının başlamasıyla birlikte kahve esnafının sorunlarının arttığını belirten Çöllü, esnaflara destek olmak amacıyla kahve önlerine küçük tabureler koyduklarını söyledi “ Biz kenti esnafla birlikte yönetmeye talibiz” dedi.

 

Seçim ziyaretlerine devam eden MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, Manisa Kahveciler Odası’nı ziyaret etti. Çöllü’ye ziyaretinde meclis üyesi adayları da eşlik etti. Oda toplantı salonunda Cem Çöllü ve ekibini ağırlayan Manisa Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, sigara yasağıyla birlikte işlerin durma noktasına geldiğini belirterek, “Oda üyelerimizi ilgilendiren konularda Denetim ve Kararlar alınmadan önce odamız ile görüşmeler yapılması ve alınan karar veya denetimlerin herkese eşit şekilde uygulanmadır. Ruhsatlandırma esnasında lokanta, kafeterya ve diğer umuma açık işyerlerinden istenmeyen 3 kapı şartının kahveci esnafından da istenmelidir.  Su sarfiyatının kahveci esnafımız tarafından gerek temizlik gerekse iş bakımından fazla olması nedeniyle Kahveci Esnafına su fiyatlarında indirim sağlanmalıdır.  Üyelerimize odamız tarafından dağıtılan yeni fiyat tarifelerinin verilmeye başlanmadan önce Belediye Başkanlığına odamız tarafından gerekli bilgi veriliyor. Kayıtsız çalışanların kayıt altına alınması, haksız rekabeti önlemek ve ruhsat harici faaliyet gösteren işyerlerinin ruhsat ve tarife denetimlerinin yapılmalıdır.  Yaz aylarında kahvehanelerimizin önlerine tek sıra halinde kaldırımlarımızın tamamen işgal edilmemek şartıyla tek sıra sandalye konulmasına müsaade edilmeli.  Mevcut olan oyun oynatma saati 24: 00, Kahvehane kapanış saati 01:00’dir. Kahvehaneler de oyun oynanma süresinin kapanış saatiyle aynı olmalıdır” diye konuştu.

ABDULLAH BAŞKAN İLE BEŞ YIL UYUMLU ÇALIŞTIK

Ziyaretinde geçtiğimiz günlerde vefat eden duayen oda başkanı Abdullah Uğursalan’ı rahmetle anarak başlayan MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, kahveci esnafı ile son beş  yıldır uyumla çalıştıklarını hatırlatarak bunda merhum Uğursalan’ın katkısının büyük olduğunu hatırlattı. Çöllü, “ Biz son beş yılda belediye olarak tüm oda başkanlarıyla uyumla çalıştık.Bu odaların başında Kahveciler odası geliyor. Özellikle sigara yasağından sonra kaldırım işgali konusunda sizlerinde yönetiminde bulunduğu Sayın Abdullah Uğursalan yapıcı ve uzlaştırıcı bir politika sergileyerek bizlere destek oldu ve esnafımızı mağdur etmeden bu sorunu çözdük. Aynı uzlaşmacı belediye yönetiminin Şehzadeler Belediyesi’nde de devam edeceğinden emin olabilirsiniz. Bizim amacımız kenti esnafımızla birlikte yönetmek” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.