ÇOCUKLARINIZA SAHİP ÇIKIN…!

09 Ekim 2014 Perşembe, 10:35

Manisa’nın Muradiye İlçesi’ndeki inşaatı devam eden spor kompleksinde incelemeler yapan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, basın mensuplarına gündemdeki IŞİD saldırıları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. PKK’nın Kuzey Irak’ta yaptığını şimdi Suriye’de yapmak istediğini öne süren Özdağ şunları söyledi,

“Bunları bahane ederek, Kobani’de bir devrim yapmak istiyorlar. PKK, ‘Türkiye Kobani’ye yardım etsin’ diyor. Tezkere gündeme gelirken BDP niye ret oyu verdi. Hem ret oyu vereceksin, hem yardım et diye çağrıda bulunacaksın. Selahattin Demirtaş, o bebek yüzlü adam Türkiye’yi tehdit ediyordu. ‘Eğer Türkiye Suriye’ye girerse 20 milyon Kürtle başınıza yıldırım olur yağarız’ diyordu. Başımıza yıldırım olacak adam şimdi niye Kobani için yardım istiyor. Selahattin Demirtaş’a oy verenlere sesleniyorum. Diyarbakır’ı, Şırnak’ı, Manisa’yı kan gölü haline getirdiler. Emniyet Müdürüne çağrıda bulunuyorum buradan. Emniyet Müdürü yarından tezi yok, kim kamu nizamını bozuyorsa yarından sonra bunlar evlerinden çekirge sürüleri gibi alınmalı. Hukuk gereğini yapmalıdır. Kanun yetersizse Türkiye Büyük Millet Meclisi gerekli kanunları çıkarmalıdır. Şimdi sen sokağa çıkacaksın kamu malına zarar vereceksin. Adamın arabasına, dükkanını ateşe vereceksin. Ben de seyredeceğim öyle mi? Ya devlet başa, ya kuzgun leşe. Bunu yapacağız, yapmak zorundayız. Türkiye’yi Suriye yaptırmayacağız.”

Olayların önüne geçilmesi için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini belirten Özdağ, “Ben buradan Doğu’daki vatandaşlara sesleniyorum. Çocuklarınıza sahip çıkın, gençlere sahip çıkın. Bakın bedelleri ağır olur. Devlet mutlaka hesabını görür. Bundan sonra BDP’ye oy vereceklere dikkat edin diyorum. BDP’nin her çağrısına karşı dikkatli olun. Çocuklarınıza sahip çıktığınız gibi bunlara da baş kaldırın” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir