Cinsel istismar düzenlemesine karşı 5 bin imza

20 Kasım 2016 Pazar, 12:14

MANİSA’da toplanan kadınlar, cinsel istismar düzenlemesine karşı, pazar yerinde imza kampanyası başlattı. 5 bin imza toplayan kadınlar, önergenin kabul edilmemesi için imzaları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na göndereceklerini duyurdu.

Nişancıpaşa Mahallesi’nin kadın muhtarı Nevin Becerikli, Cumartesi Pazaryerinde “Tecavüzcülere af çıkmasın” sloganıyla imza kampanyası başlattı. Pazarda alışveriş yapanlara önergeyi anlatan kadın muhtar, imza vermelerini istedi. Sabah saatlerinde başlayan imza kampanyasında 6 saatte, yaklaşık 5 bin imza toplandı. Muhtar Becerikli, önergeden büyük rahatsızlık duyduklarını belirterek, vatandaşın da aynı tepkiyi gösterdiğini söyledi.

İmza atmak için vatandaşların sıraya girdiğini ifade eden Becerikli, “Biz çocukların tecavüzcüleriyle evlendirilmesine hayır diyoruz. 18 yaşın altındaki herkes çocuktur. Vatandaşlarımız da aynı tepkiyi gösteriyorlar. Pazar yerinde herkese ulaşmak için stant kurduk. Yaklaşık 5 bin imza topladık. Bu imzaları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına göndereceğiz. Yasanın meclisten geçmemesini istiyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir