CHP’NİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI OCAK’TA

16 Eylül 2014 Salı, 17:31

CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan, 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimler için, CHP’li milletvekili aday adaylarının Ocak ayında netleşmeye başlayacağını açıkladı.

30 Mart 2014 tarihindeki yerel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı seçiminde beklediği başarıyı elde edemeyen CHP Manisa Teşkilatı, 2015 yılı Haziran ayında yapılması beklenen genel seçimler için çalışmalara şimdiden başladı. CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan, özellikle geçen Mart ayında yaptıkları hataları gözden geçirdiklerini ve hataların tekrarlanmaması için genel seçim stratejisi belirlediklerini açıkladı. CHP İl Başkanı Kaplan, yerel seçimlerdeki en önemli hatalarının kendilerini iyi ifade edememek olduğunu belirterek, “Geçen yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP olarak şu sıkıntıyı gördük: Partimiz kendini ifade etmekte sorun yaşıyor. Özellikle yerel seçimlerde istediğimiz başarıyı yakalayamadık. Bunun sebebi insanlara ulaşmakta yaşanan sıkıntıydı. Ancak 9 ay sonra yapılması beklenen genel seçimlerde bu sıkıntıyı yaşamayacağız. Kendimizi en iyi şekilde ifade edebilmek için gereken neyse ortaya koyacağız. Çünkü CHP kendi politikalarını tam manasıyla anlattığı zaman yüksek oy alıyor. Kendimizi ifade edebilmek için seçim çalışmalarına şimdiden başlayacağız” diye konuştu.

ÖN SEÇİM YAPILACAK

2015 yılındaki genel seçimlerde partilerinden milletvekilliğine aday adayı olmak isteyenlerin Ocak ayı içerisinde isimlerini açıklanacağını ifade eden Kaplan, “Önümüzdeki Aralık ayı içerisinde partimizden milletvekili olmak isteyen aday adaylarımız kendilerini açıklamaya başlayacak. Kesin milletvekili adayları ön seçimle belirlenecek. Ön seçim bizim için çok önemli. Çünkü tabanımızın sesine her zaman kulak veriyoruz. Partilimiz kimi CHP’den kesin aday olarak görmek isterse o adayın gösterilmesini istiyoruz. Bunun için Manisa’da ön seçim yapacağız” diye konuştu.

CHP’nin 2015 genel seçimlerinde hem Türkiye’de hem de Manisa’da yeni bir devrim yapacağına inandığını belirten Cahit Kaplan, özgürlük ve demokrasi devrimi yapılacağını vurguladı ve “2015 yılında Türkiye CHP iktidarıyla tanışacak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir