CHP’Lİ ÖZEL: KURUM MÜDÜRLERİNİ SAHİPSİZ SANMASINLAR

06 Haziran 2014 Cuma, 15:49

CHP’Lİ ÖZEL: KURUM MÜDÜRLERİNİ SAHİPSİZ SANMASINLAR

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa’da Vali ve Emniyet Müdürü değişiminin ardından kurum müdürlerinde de kapsamlı bir değişikliğe gidileceğini öne sürdü. Değişikliklerin Ak Parti’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanamaması nedeniyle yapıldığını savunan Özel, “Bürokratlardan bekledikleri desteği göremediler. Mağlubiyeti birilerine fatura etmek istiyorlar. Kurum müdürlerini sahipsiz sanmasınlar” dedi.

Manisa’da kısa süre içerisinde Vali Abdurrahman Savaş ve Emniyet Müdürü Erhan Alkaya’nın merkeze çekilmesi çeşitli iddiaları beraberinde getirdi. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan AK Parti’li Hüseyin Tanrıverdi’nin seçimi kaybetmesiyle kentte görev yapan bürokratlarda kapsamlı bir değişikliğe gidileceğini iddia etti.

‘CADI AVI BAŞLATTILAR’

Bürokratlara sahip çıkan Özel, AK Parti’nin yerel seçimler öncesi son mitinginde daire müdürlerinin de gelmelerini şart koştuğunu öne sürerek, baskı olduğunu savundu. CHP’li Özel, “Cadı avı başlattılar. Hüseyin Tanrıverdi kurum müdürlerinden beklediği desteği göremedi. Ona seçimi kazandıramadılar. Bürokratlardan bekledikleri desteği göremediler. Mağlubiyeti birilerine fatura etmek istiyorlar. Kurum müdürlerini sahipsiz sanmasınlar” dedi.

Manisa’da değişim çabası içine girildiğini ileri süren Özel, “Eğer böyle bir işin içine girerlerse karşılarında bizi bulurlar. Tanrıverdi’nin zaten üçüncü dönemi. Seçimi kaybettikten sonra psikolojisi iyice bozuldu. Bu psikolojiyle siyaset yapması doğru değil. Kimsenin ekmeğiyle oynamalarına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.