CHP’Lİ ÖZ BEYAZFİL’İN SATIŞI İÇİN AKP’Yİ İŞARET ETTİ

21 Ağustos 2014 Perşembe, 14:34

Beyazfil’in satışına bir tepki de CHP Manisa milletvekili Sakine Öz’de geldi. Tepkisini AK Parti Manisa milletvekillerini eleştirerek dile getiren Öz, ihale sürecinin arkasında AK Parti’nin olabileceğini ileri sürdü.
Ferdi UZUN
İhalesi yılan hikayesine dönen Beyazfil’in İstanbul’da faaliyet gösteren Teksan Brode Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. adlı firmaya satılması Manisa’yı ayağa kaldırdı. Konuya tepki gösteren CHP Manisa milletvekili Sakine Öz Beyazfil binası önüne gelerek basın açıklamasında bulundu. ihalenin şaibeli olduğunu öne süren CHP’li Öz, “AK Parti bu ihalenin neresindedir?” diye sordu. Öz, aynı zamanda ihale sürecinin arkasında AK Parti’nin olabileceğini ileri sürdü.
Hangi koşullarda yapıldı?

CHP’li Öz, “Beyazfil’in satışı Manisa için hassasiyet gerektiren bir konudur. İhale sürecinin ise bayram arefesinde küçücük bir ilan ile verilmesi ise ayrı bir soru işaretedir. Bu konu için elimden gelen ne varsa yapacağım. Mecliste de bu konuyu gündeme getirdik. Ama maalesef yetkili kanadından net bir şekilde dönüş yapan olmadı. Bu ihalenin hangi koşullarda yapıldığını AKP milletvekillerinin bu ihale sürecinin neresinde yer aldıklarını merak ediyorum” diye konuştu.
“Gereken neyse yapacağım”
Manisa milletvekili olarak konunun üstünde titizlikle duracağını vurgulayan Öz, “Manisa halkını da bu konunun üstüne gitmesini istiyorum. Bir gün önce açıklama yapan Selçuk Özdağ ihaleyi alan firmanın özelliklerinden söz etti. Bu biz şu soruyu sorduruyor: Acaba AKP bu ihale sürecini biliyor mu? Bu sorunun cevaplanmasını istiyorum. İstanbul’da bir firmanın bu bina ile neden bu kadar ilgilendiğini merak ediyoruz. Bu süreci sorgulayacağız ve hukuksal anlamda ne gerekiyor ise yapacağız. Geçmişi Manisa belediyesine ait olan bu binanın tekrar Manisalılara bırakılması için bir CHP milletvekili olarak ne gerekiyorsa yapacağım” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.