CHP’Lİ GENÇLER ULU ÖNDERİ UNUTMADILAR!

09 Kasım 2014 Pazar, 15:53

CHP İlçe Gençlik Kolları Toplantısı’nı gerçekleştiren CHP’li gençler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 76. Ölüm yıl dönümünde unutmadılar.

Ferdi UZUN

2015 seçimlerine yoğun tempo ile başlayan CHP il ve ilçe gençlik kolları Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 76. Ölüm yıl dönümünde unutmadılar. Parti İl binası önünde açıklamalarda bulunan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Serdar Bozyaka, “Ulusal mücadelemizin başkahramanı, halkımızın bağımsızlık savaşçısı, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü 133. yaşında saygıyla, rahmetle ve aşkla anıyoruz. Yüzyıllarca esaret altında  yaşamış, kula kulluk etmek zorunda bırakılmış bir halkı özündeki bağımsız ruhuna kavuşturan ve bu esaretten bir millet doğmasını sağlayan büyük bir liderin çocukları olmaktan dolayı gururluyuz. Çünkü bugün bile o liderin devrimleri ve Türkiye Cumhuriyeti modeli mazlum milletlere örnek olmakta, cesaret vermektedir” dedi.

Geleceğin bekçileri

Başkan Bozyaka son olarak şunları söyledi: “İşçinin ve çiftçinin tek dostu, mücadelesinin gerçek yoldaşı Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin sosyal devlet anlayışı Mustafa Kemal Atatürk’ten günümüze kadar gelenekselleşmiştir. İlk sigorta kurumunu kuran, köylüyü milletin efendisi ilan eden bir siyasal yapı işçinin ve çiftçinin tek kurtuluş reçetesidir. Ölümü işçilerin kaderi olarak gören bir anlayışa Mustafa Kemal’in gençleri olarak izin vermeyeceğiz. Çünkü biz kimine göre çapulcu da olsak ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti ve geleceği  emanet ettiği bekçiler olduğumuzu hiçbir zaman unutmayacağız.”

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir