CEM ÇÖLLÜ’YE BÜYÜK İLGİ

20 Ocak 2014 Pazartesi, 10:25

MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, önceki akşam Halıtlı ve Karayenice köylerini ziyaret etti. Havanın soğuk olmasına rağmen yoğun katılımın olduğu programlarda konuşan Cem Çöllü, köylere mevcut imkanlar ile götürülen hizmetleri hatırlattı, mahalle haline gelen köylere şehirdeki mahalleler gibi daha hızlı hizmetlerin gideceğini söyledi. Çöllü; “Belki birileri rahatsız oluyor ama biz şuanki bütçe ve imkanlarla köylerimize hizmet götürüyoruz. Yarın göreve geldiğimizde bu hızımızı siz düşününün. Bu köylerin tamamını kısa sürede alt-üst yapı olarak büyükşehir ile ortaklaşa ihya ederiz” diye konuştu

Seçim gezilerine devam eden MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Halıtlı ve Karayenice köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Cem Çöllü’ye MHP Şehzadeler İlçe Başkan Yardımcısı Alparslan Başar ve MHP Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Nevin Kaleli ile üyeleri de eşlik etti. İlk olarak Halıtlı köyüne giden Çöllü ve ekibi, muhtar Mehmet Akbaş ve kalabalık köylü grubu tarafından karşılandı. Köy kahvesinde vatandaşlara seslenen Çöllü, Şehzadeler Belediyesi’ni nasıl yöneteceğini anlattı, projelerinden örnekler gösterdi. Cem Çöllü şöyle konuştu; “ Bildiğiniz gibi büyükşehir kanunu çıktıktan sonra köylerinde mahalle olarak kabul edildiği yeni bir düzen oluşturuldu. Bu düzende Manisa’da iki yeni ilçe Yunus Emre ve Şehzadeler olmak üzere kuruldu. Bu ilçelerden Şehzadeler Belediyesi sınırları içinde kalan köylerimiz artık birer mahalle statüsüne kavuştu.  Bizler Manisa Belediyesi olarak 2009 yılında bir hizmet felsefesi başlattık. Her mahalleye eşit hizmet dedik. Bu sözümüzü de tuttuk. Manisa’nın 57 mahallesinin tamamına hizmet götürdük. Allah nasip etti yıllardır asfalt kaldırım girmemiş sokaklara, caddelere hizmet verdik. Bakın şunun sözünü açık yüreklilikle veriyorum, Manisa’da hangi sokak hangi mahalle ne hizmet aydıysa bu köylerimizde aynı hizmeti alacak. Bunu neden mi iddialı söylüyorum, çünkü biz bunu başardık. Manisa’da herkes belediyenin eşitlikçi tavrını takdir ediyor ve eşit hizmeti görüyor. Bizimde bu eşit hizmet felsefemiz devam edecek. Köyde oturan kardeşim kentteki akrabasıyla aynı hizmeti alacak” dedi.

 

KARAYENİCE’DE DÜĞÜN SALONUNDA SESLENDİ

Halıtlı ziyaretinin ardından Karayenice Köyü’ne geçen MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, burada kalabalık bir grup ve muhtar Mehmet Ali Çulha tarafından karşılandı. Köy düğün salonunda toplanan köy sakinlerine hitap eden Çöllü, burada projelerini anlattı. Manisa Belediyesi’nin köylere yaptığı hizmetleri de hatırlatan Çöllü şöyle konuştu; “ Bildiğiniz gibi büyükşehir yasası çıktıktan sonra Manisa Belediyesi’nin köylere hizmeti arttı. Ancak herkes şunu iyi bilsin ki Manisa Belediyesi bu kanun çıkmadan önce de belde ve köylere yardım yapıyor hizmet götürüyordu. Köylerde yılladır alınmayan çöpleriniz artık Manisa Belediyesi tarafından alınıyor. Bu hizmetler şimdi mevcut bütçe ile yapılıyor birde büyükşehir bütçesi geldiğinde büyükşehir ile Şehzadeler Belediyesi el ele vererek köylerdeki gecikmiş kalkınmayı sağlayacak.”

HİZMETİN GELMESİNİ ENGELLEYEMEZLER

Köylülerden gelen talepler karşısında Manisa Belediyesi’nin önceki ay meclis toplantısında yaşanan oylamayı anlatan Cem Çöllü, MHP’li Manisa Belediyesi’nin köylere hizmet götürmesinden birilerinin rahatsız olduğunu bu nedenle MHP’li belediye hizmet götürmesin diye mecliste kredi onayı verilmediğini hatırlattı. Çöllü; “ Belki birileri rahatsız oluyor ama biz şuanki bütçe ve imkanlarla köylerimize hizmet götürüyoruz. Yarın göreve geldiğimizde bu hızımızı siz düşününün. Bu köylerin tamamını kısa sürede alt-üst yapı olarak büyükşehir ile ortaklaşa ihya ederiz. Bakın önceki ay mecliste yaşananları belki biliyorsunuz. MHP’li belediye Başkanı Cengiz Ergün köylere ve beldelere daha fazla hizmet götürebilsin diye meclisten sadece mevzuat gereği kredi onayı istedi. Ama hizmet ile siyaseti karıştıranlar köylerimize bin metre daha fazla taş gitsin istemediler. Neden istemediler çünkü bunu seçim kozu kullanacaklar. Bunların bakış açısı bu. Hep alışmışlar oy karşılığı iş yapmaya. Ama biz karşılıksız bu memleketi sevdik ve sevmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.