CEM ÇÖLLÜ; “GELECEĞİNİZİ İŞİ BİLENLERE TESLİM EDİN”

28 Mart 2014 Cuma, 14:12

MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, hafta sonu yapılacak yerel seçimlerin kentin geleceğinin yanı sıra ülke geleceğini de yakından ilgilendirdiğini belirterek Manisa her seçimin sürprizinin Manisa olduğunu hatırlatıp sandığa sahip çıkın çağrısında bulundu. Çöllü, “ Manisa seçmeninin kararı her zaman ülke siyasetinin geleceğinin nasıl olacağını göstermiştir. 30 Mart seçimleri de bu anlamda önemlidir. Yeni belediyenin geleceği Manisa halkının elinde olacaktır. Yerelde adaya oy verecek seçmen, sandığa oy atmadan önce o adayın geçmişine, belediyecilik tecrübesine, kişisel yaşamına, iş ahlakına bakıp vicdan süzgecinden geçirdikten sonra ‘ben bu adamın iş yapacağına inanıyorum’ diyebilmelidir. Ben eminim Manisa halkı yalan siyasetine değil, işi bilene teslim edecektir” diye konuştu.
Hafta sonu yapılacak yerel seçimler öncesinde seçim gezilerine devam eden MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, köy ve belde ziyaretlerinin ikinci etabını da tamamladıktan sonra Manisa kent merkezinde vatandaşın içinde yer alarak seçim ile ilgili görüş alışverişinde bulundu, halkın istek ve önerilerini dinledi. Sohbet etme fırsatı bulduğu vatandaşlarla yerel seçim üzerine sohbet eden Çöllü, 30 Mart 2014 seçiminin sonucunun Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli olduğu kadar yeni kurulacak bir ilçenin geleceği ve belediyenin oluşumu ile ilgili de son derece büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Çöllü, vatandaşın adeta yeni doğmuş bir bebeği emanet edeceğine söyleyerek şöyle konuştu; “Biz gittiğimiz her yerde yaklaşan yerel seçimlerin iki açıdan önemli olduğunu söylüyoruz. Birinci olarak bu bir yerel seçimdir genel seçim değildir. Bu nedenle siyasi görüş ve ideoloji değil vicdan ve güven ön planda olmalıdır. Yani yerelde adaya oy verecek seçmen sandığa oy atmadan önce, o adayın geçmişine, belediyecilik tecrübesine, kişisel yaşamına, iş ahlakına bakıp vicdan süzgecinden geçirdikten sonra ‘ben bu adamın iş yapacağına inanıyorum’ diyebilmelidir.”
KENTİN GELECEĞİNİ YALAN SİYASETİNE ALET ETMEYİN
Manisa’da son günlerde yaşanan olayların siyaset adına üzüntü verici olduğunu söyleyen Cem Çöllü, yenilgi korkusunun geçmişte olduğu gibi bugünde Manisa’daki bazı siyasilere yakışıksız hamleler yaptırdığını hatırlatarak halkın bu siyasetçilere 2009 öncesinde yaptıklarını sormasını istedi. Çöllü şöyle devam etti; “ Söz konusu olan bir kentin, yeni kurulacak bir kentin geleceğidir. Burada siyasi ideoloji gözetmek yaşadığın kente ihanet etmektir. Bugün ucuz siyasi hamleler, yalan siyaseti yapanlar geçmişte belediyecilik adına yaptıklarını anlatamamanın sıkıntısını yaşadıkları için bugün Manisa’yı yalan siyaseti ile karıştırmak istemektedirler. Fakat Manisa halkı neyin ne olduğunun farkındadır. Çünkü henüz hafızalar tazedir, 2009 öncesi belediyenin durumunu bu kentin insanı yakından bilmektedir. Manisa’da belediyecilik adına temiz sicili olmayanların ve hiçbir dönemde belediye iktidarına gelememiş olanların, bugün belediyecilik konuşmaları akıl tutulmasından başka bir şey değildir. Kimse halkın zekasıyla dalga geçmeye hakkı yoktur, yapılanlar ortadadır. Manisa’da beş yılda bir değişim yaşandığını bugün siyasi görüşleri farklı olan insanlar bile rahatlıkla söyleyebiliyorsa bu MHP belediyeciliğinin başarısıdır. İşte Şehzadeler İlçesi’nde de bu başarıyı devam ettirerek doğup büyüdüğümüz bu kente hizmet etmek bizim yegane kaygımızdır.”
PROJELERİMİZİN TAKLİT EDİLMESİ FARKI ORTAYA ÇIKARDI
Seçim döneminde proje açıklayan ilk aday olduğunu hatırlatarak birçok adayın kendisinden sonra hazırladığı projelerde kendisini örnek aldığını hatta bazı projeleri taklit ettiğini söyleyen MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, taklit edilen projelerin farkı ortaya çıkardığını söyledi. Çöllü, “ Biz en başından beri hep şunu söylüyoruz. Belediyecilik artık bizim mesleğimiz, neyin nasıl yapılacağını, hangi bölgenin neye ihtiyacını olduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü biz beş yıldır bu işin içindeyiz ve Manisa’nın her mahalle sokağında imzamız var. Bu nedenle ilk proje açıklayan ve projeleriyle gündeme gelen bizler olduk. Biz hep şunu söyledik, gelin proje tartışalım, projelerimiz konuşsun dedik kimseden ses çıkmadı. Ama bir baktık ki bizim açıkladığımız projelerin listesini almışlar önlerine bizde hangisi yapalım diye konuşup benzerleriyle halkın karşısına çıkmışlar. Ama iyi de yapmışlar çünkü Manisa halkı farkı görme fırsatı buldu. Biz proje hazırlarken kentin eksik kalan ihtiyaçlarını ve yeni ilçenin olmazsa olmazlarını göz önünde bulundurarak yola çıktık. Açıkladığımız projelerde gerçekçi ve halkın isteğine yönelik olduğu için kısa sürede ilgi çekti, halk arasında konuşulmaya başlandı. İnşallah bu projeleri yapmaya fırsatımız olur ve bizde halkımıza verdiğimiz sözü tutarız” diye konuştu.
MANİSA HALKI 2009 ÖNCESİNİ ÇOK NET HATIRLIYOR
Halkın vereceği kararı sahte algı yaratarak yönlendirmeye çalışanların halkın zekasını hiçe saydığını belirterek bazı siyasilerin söylemlerinin demokrasi ile bağdaşmadığını söyleyen Cem Çöllü, Manisa’da halkın 2009 öncesini ve sonrasını çok net hatırladığına dikkat çekti. Çöllü şöyle dedi, “Artık herkes kimin projelerinin gerçekçi olduğunu çok iyi biliyor. Manisa halkı bu kentin geçmişini çok net hatırlıyor, geleceğini de kime emanet edeceğini çok iyi biliyor. Bu nedenle en başından beri halkın oylarına ipotek koymayın bırakın insanlar diledikleri gibi oylarını kullansınlar diye çağrıda bulunuyoruz. Kimse algı yaratmaya kalkmasın. ‘ Manisa’da bizim oyumuz şu kadar, biz ikinci partiyiz bizi destekleyin birinci olalım, ya da biz iktidarız bizi desteklemezseniz hizmet alamazsınız’ söylemleri halkın zekasıyla dalga geçmek ve demokrasiyi hiçe saymaktır. Kimse Manisa halkının oyuna ipotek koymasın. Ben Manisa halkının en doğru kararı vereceğinden eminim.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.