CBÜ’YE VE MANİSA’YA SEVDALI BİR İSİM

24 Eylül 2014 Çarşamba, 14:48

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Profesör Doktor Talha Müezzinoğlu da rektörlük seçimlerinde aday olduğunu açıkladı. Rektör olduğu takdirde CBÜ’yü Türkiye’nin parlayan yıldızı yapacağını belirten Müezzinoğlu, engellilerden yabancı öğrencilere kadar birçok önemli projeyi hayata geçireceğini söyledi.

Ferdi UZUN

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Profesör Doktor Talha Müezzinoğlu Anemon Otel’de düzenlenen bir programla rektörlük seçimlerinde aday olacağını açıkladı. Manisa’ya ve CBÜ’ye aşık olduğunu bu belirten Müezzinoğlu “Benim bir rüyam var o da CBÜ’yü Türkiye’nin parlayan yıldızı yapmaktır. Bugüne kadar rektörlük yapan isimlere CBÜ’yü bir adım daha ileri taşıdıkları için teşekkür ediyorum. Rektörlük seçimlerinde bana göre kimin kazandığı önemli değildir. Önemli olan şehrin, CBÜ’nün ve milletimin kazanmasıdır. CBÜ’nün ilk asistanı olmaktan büyük gurur duyuyorum. Ben bu şehrin sevdalısıyım. Burada yaşıyorum burada alışveriş yapıyorum. Bilgimi ve tecrübemi şehrime hizmet olarak geri vermek istiyorum. Üniversitenin kuruluşundan itibaren her aşamasına ve her evresine şahit oldum. 20 yıldır tüm yönetimleri gözledim. Önce öğrencisi sonra da akademisyeni olduğum, en ince ayrıntısına kadar sorunlarını ve avantajlarını bilmenin verdiği güven ve sorumlulukla aday oldum” dedi.

Devletle uyum içerisinde olunmalı

Müezzinoğlu, “Rektör adaylarının sayısının fazla olması Türkiye’nin yenilikçi, atılımcı ve çağdaş yapısının ne kadar ilerlediğinin bir göstergesidir. Artık insanlar üzerinde o baskılar yok. İnsanlar rahatlıkça düşüncelerini ve adaylığını açıklayabiliyor. Benim aday olmanın sebebi aşk ve sevdadır. İşin kökeninde bu vardır. Yaptığımız çalışmalarda önce uyumlu olmaya dikkat edeceğiz. Önce içimizde uyumu sağlayacak ardından şehirle uyumlu olacağız. Yoksa asla başarılı olamayız. Ve mutlaka devletle de uyum içerisinde olunması gerekmektedir” diye konuştu. Müezzinoğlu özellikle CBÜ’yle şehrin değerlerini birleştireceğini belirterek, bu zamana kadar CBÜ’nün Manisa’nın simgelerinden olan mesir macunu için çalışma yapmamasını eleştirdi.

Engelliler için özel proje

Özellikle engelliler için önemli projelere imza atacaklarını vurgulayan Müezzinoğlu, “En büyük projelerimden bir tanesi de engellilerle ilgili olacaktır. CBÜ engelsiz bir üniversite olacaktır. Engellilerin tercih edeceği ilk üniversite burası olacaktır. Eksiklikler illa olacaktır. Ama amacımız eksikleri belirtip bireysel davranışları eleştirmek değildir. Biz taş üstüne bir taş koyana saygı duyarız. Eksiklikleri gördüğüm için yapmak istediklerim olduğu için aday oldum” şeklinde konuştu. Müezzinoğlu, yabancı uyruklu öğrenciler içinde önemli adımlar atarak tercih edilebilir bir CBÜ yaratacaklarını söyledi.

Danışma kurulu

Müezzinoğlu son olarak şunları söyledi: “Rektör olursam, mutlaka rektör danışma kurulunu oluşturacağım. Bu danışma kurulunda şu kişiler yer alacak: Eski rektörler, rektör adayları, fakülte temsilcileri, yerel yöneticiler ve STK temsilcileri. Gece gündüz durmadan çalışacağız. Benim ekibim bu şehirde yaşayacak. Parasını bu şehre harcayacak. Fakültelerimiz mutlaka özerk olacaktır. Fakültelerin alacağı kararlarda o fakülte yer alanların düşüncesi önemsenecektir.”

IMG_3878 IMG_3873

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir