CBÜ’DEN SON TEKNOLOJİ İLE EBELİK EĞİTİMİ

09 Nisan 2015 Perşembe, 18:52

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ebelik bölümü öğrencilerine uygulamalı doğum anını göstermek amacıya 150 bin TL değerinde Simülasyon Destekli Doğum Eğitimi Beceri Laboratuarı kuruldu.

 HABER: FERDİ UZUN  esh_24498

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Sağlık Yüksek Okulu’nda eğitim gören ebelik bölümü öğrencilerine uygulamalı doğum anını göstermek amacıya 150 bin TL değerinde Simülasyon Destekli Doğum Eğitimi Beceri Laboratuarı kuruldu.

Bu uygulama ile bazı öğrenciler uygulamayı yerinde öğrenirken bazıları ise uygulama yerinden canlı kamera yöntemi ile sınıfta izleme fırsatı bulacak.

Laboratuar hakkında açıklama yapan Ebelik Bölüm Başkanı Funda Kosava, mezun olduktan sonra sahaya çıkacak öğrencilerin gerekli bilgi ve beceriyi kazanması amacıyla bu eğitimin çok önemli olduğunu söyledi.

Kosova, “Öğrenci, klinikte görüp izleyerek çoğunlukla müdahale etme şansı olmadan doğumlara katılmaktadır. Bu sistem ile birebir doğumu gerçekleştirecek, zorlandığı kısımları tekrar tekrar çalışma şansı bulacaktır” dedi.

Sağlık Yüksek Okulu’nda açılışı gerçekleştirilen Simülasyon Destekli Doğum Eğitimi Beceri Laboratuarı açılışına Rektör Yardımcısı Üroloji Uzmanı Bilal Gümüş de katılım gösterdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir