BÜYÜKŞEHRİN PROJESİ AK PARTİLİ BELEDİYEYE ÖRNEK OLDU!

02 Mayıs 2015 Cumartesi, 20:27

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıllarda kente kazandırdığı Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne örnek oldu. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan ve Mimarlar Odası Başkanı Bekir Sıtkı Severoğlu’nun da yer aldığı heyet, Gaziantep’te yapılması planlanan panorama müzesi nedeniyle Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğiz yıllarda hizmet açtığı ve açıldığı günden bu yana binlerce vatandaşı ağırlayan Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne örnek oldu. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan, KUDEB Dairesi Başkanı Muhittin Aslan, Mimarlar Odası Başkanı Bekir Sıtkı Severoğlu, projede yer alan mimarlar ve ilgili belediye yetkilileri Gaziantep’te yapılması planlanan panorama müzesi nedeniyle Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Manisa Büyükşehir Belediyesi Halk Eğitim Şube Müdürü Ergun Aksoy ve Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Kenan Tozak tarafından karşılanan Gaziantep heyetine, anıt hakkında bilgi verildi. Yaklaşık 15 kişiden oluşan heyet, diyaromaları gezerek bol bol fotoğraf çekti. Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Kenan Tozak tarafından da burada Gaziantep’ten gelen konuklara, Ulu önder Mustafa Kemal önderliğindeki Türk Halkının Çanakkale Savaşı’nda gösterdiği mücadele, diyaromalar gezilerek anlatıldı.

Takdir ve teşekkür ediyoruz

İncelemelerin ardından konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ev sahipliği nedeniyle teşekkürlerini ifade etti. Cihan, “Manisa şehrimizde, böyle bir anıtta Çanakkale zaferinin anlatılıyor olması çok büyük bir zenginlik. Bu manada gençlerimize, insanımıza bu anıtın yapılması nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni takdir ediyor ve teşekkürlerimi ifade ediyorum” dedi.

Tecrübeden faydalanmak istedik

Gaziantep’te yapılması planlanan müzede Manisa’daki tecrübeden faydalanmak istediklerini ifade eden Cihan, “Gaziantep işgalinde şehir halkının vermiş olduğu büyük bir mücadele var. Biz de bu mücadeleyi panorama ile anlatmak istiyoruz. Bu kapsamda Manisa’da yapılan anıtı ziyaret ederek müzenin yapılış tekniği, mantığı ve kurgusunu görmek istedik. Gaziantep’te yapılacak olan panorama müzesinde burada edinilmiş tecrübeden faydalanmak üzere bu ziyareti gerçekleştirdik” ifadelerinde bulundu. Ziyaretin sonunda konuklara Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına, içerisinde Manisa’ya özgü ürünlerin yer aldığı çantalardan takdim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.