Büyükşehirle Engeller Aşılıyor

16 Aralık 2014 Salı, 18:37

         Yaklaşık 3,5 yıl önce çalıştığı inşaattan düşerek, belden aşağısı felç olan Turgut Kızıldağ’a yardım elini Büyükşehir Belediyesi uzattı. Hastalık nedeniyle birtakım sorunlar yaşayan Turgut Kızıldağ’a Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından akülü tekerlekli sandalye desteği verildi. Ayrıca Akhisar ilçesinde yaşayan engelli Ertan Eyilik’e de ailesinin talebi doğrultusunda klima desteği verildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi 3,5 yıl önce çalıştığı inşaattan düşerek belden aşağısı felç olan Turgut Kızıldağ’a akülü tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Yunusemre İlçesi Atatürk Mahallesi’nde ikamet eden aileyi ziyaret eden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler ve Engelliler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci, Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan akülü tekerlekli sandalyeyi aileye teslim etti. Çevirmeci, Turgut Kızıldağ ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ileterek, Büyükşehir Belediyesi olarak her konuda yardımcı olmaya çalışacaklarını söyledi. Çevirmeci, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatıyla buradayız. Ayrıca Başkanımızın sizlere selamlarını getirdik. Umarım Turgut’un bir nebze de olsa ihtiyacına cevap vermişizdir” diye konuştu. Kızıldağ ailesi de başta Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere yardımda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Doğuştan Engelli Ertan Eyilik Artık Üşümüyor

Ardından Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci Akhisar’da yaşayan ve kendilerinden Klima talebinde bulunan doğuştan engelli Ertan Eyilik’in ailesini ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri de hazır bulundu. Engelli Ertan Eyilik’in babası Zeki Eyilik, talep ettikleri klimanın Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatıyla hızlı bir şekilde kendilerine ulaştırıldığı için çok mutlu olduklarını söyledi. Sosyal Hizmetler ve Engelliler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci ise, “Sizlere Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün selamlarını getirdik. Büyükşehir Belediyesi her zaman yanınızda olacaktır” diye konuştu. Engelli Ertan Eyilik’in Babası Zeki Eyilik ise başta Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere yardımda emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

           

              

     

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir