Büyükşehirin Ramazan Tırı’nın İlk Durağı Ahmetli

29 Haziran 2014 Pazar, 13:43

RAMAZAN ayı boyunca il genelinde, gezici Ramazan Tırı ile Manisalı vatandaşlarla buluşacak olan, ‘İki Direk Bi Şamata’ adlı orta oyunu, etkinliğin ilk gününde Ahmetli’de sahne aldı. Oyunun sırasıyla 17 ilçede sahne alacağını hatırlatan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, ”Ahmetli’den, Kırkağaç’a, Kula’dan, Yunusemre’ye kadar, Ramazan Ayı’nın coşkusunu birlikte paylaşacağız” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 17 ilçede gezici sahne ile gerçekleştireceği Ramazan Ayı etkinlikleri ilk gününde, Ahmetli ilçesinde düzenlenen programla başladı. Ahmetlili vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, ‘İki Direk Bi Şamata’ adlı orta oyunu sahne aldı. Çarşı Meydanı’nda sahne alan oyunu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Spor Şube Müdürü Haşim Elmalı, Kültür ve Sanat Şube Müdürü Adem Gökçe, Etkinlik Planlama Birimi Sorumlusu Meliha Çavuşoğlu Kılıçlar, Ahmetli Belediye Başkan Yardımcısı Sami Açıkgöz, MHP Ahmetli İlçe Başkanı Orhan Karabina, MHP Ahmetli Meclis Üyeleri Hüseyin Tekin, Nizamettin Arık ile 7’den 70’e çok sayıda Ahmetlili izledi. Başrollerinde usta oyuncular, Sinan Bengier ve Ayberk Atilla’nın rol aldığı oyunda, temel orta oyunu klasiklerinin belli bölümleri canlandırıldı. İbiş, Laz ve Külhanbeyi gibi orta oyununun sevilen tiplerine de yer verilen oyunda, Ahmetlililer keyifli bir Ramazan gecesi geçirdi.

Geleneksel Ramazan Lezzetleri de Unutulmadı

Oyun öncesi, Çarşı Meydanı’nı dolduran Ahmetlili vatandaşlara, Büyükşehir Belediyesi tarafından, ücretsiz olarak geleneksel Ramazan lezzeti, Osmanlı macunu ve şerbet ikram edildi. Geleneksel kıyafetleri giyen görevliler tarafından dağıtılan macun ve şerbeti alan vatandaşlar, unutulmaya yüz tutan Ramazan lezzetlerinin hatırlanmasından dolayı memnuniyetini ifade etti.

Başkan Ergün’e, Ahmetli’den Teşekkür

Ahmetlililer tarafından büyük beğeni toplayan oyunun sonunda, oyuncular ayakta alkışlanırken, vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerinde, Ramazan etkinliği düzenlemesinden duydukları memnuniyeti ifade ederek,” Büyükşehir Belediyesi tarafından ikram edilen Ramazan şerbeti, Osmanlı macunu ve bol kahkahalı orta oyunu ile çocuklarımızla beraber, geleneksel bir Ramazan gecesi yaşadık. Bizlere bu imkânı sağlayan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz. Daha birçok güzel hizmeti Manisa’da hayata geçireceğine inanıyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Ramazan Ayı’nın Coşkusunu 17 İlçemizde Yaşayacağız

Oyunun sonunda sahneye çıkan Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu da, Ahmetlili vatandaşlara Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamını ileterek, “Geçtiğimiz yıllarda Manisalıların beğeniyle takip ettiği Ramazan Ayı etkinliklerimizi, bu sene büyükşehir olan Manisamızda il genelinde hayata geçiriyoruz. Ahmetli’den, Kırkağaç’a, Kula’dan, Yunusemre’ye kadar, Ramazan Ayı’nın coşkusunu birlikte paylaşacağız. Önümüzdeki günlerde inşallah, birçok güzel hizmeti daha, 17 ilçemizde hayata geçireceğiz. Hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi. Konuşmasının ardından Ustamehmetoğlu, oyuncuları sergiledikleri performans nedeniyle tebrik ederek, çiçek takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.