Büyükşehir’in Parkları Artık Daha Güvenli

16 Aralık 2014 Salı, 17:46

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların güvenle sosyal alanlarda vakit geçirebilmelerini sağlamak amacıyla, Kent Park’ta güvenlik noktaları oluşturdu. Yapılan uygulama ile ebeveynlerin daha rahat edeceğini vurgulayan Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, çocukların artık güvenle vakit geçireceğine dikkat çekti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından çocukların keyifli vakit geçirebilmeleri amacıyla kurulan çocuk oyun parkları geçtiğimiz yıllarda defalarca, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakılarak kullanılmaz hale getirilmişti. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi de, can ve mal güvenliğini sağlayabilmek adına, sosyal alanlarda güvenlik noktaları oluşturmaya başladı. Uygulama hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, “Proje kapsamında ilk olarak Yunusemre İlçesi’ndeki Kent Park’ta güvenlik noktaları oluşturduk.  170 dönüm alan üzerinde yapımı devam edilen parkta, 7 noktada oluşturulan güvenlik noktalarıyla vatandaşlarımızın güvenle sosyal alanlarda vakit geçirebilmelerini amaçlıyoruz” dedi.

Ebeveynler daha rahat edecek

7 gün 24 saat görev yapan güvenlik görevlileri ile parklarda çocukların daha güvenle vakit geçireceğini dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra,  “Parklarımıza kurduğumuz güvenlik noktaları ile çocuklarımız hoşça vakit geçirirken ebeveynleri de daha rahat olacaklar. Biz bunların tamamını halkımızın güvenliği ve huzuru için yapıyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir