Büyükşehir’in Gücünü Sahaya Yansıtacağız

26 Aralık 2014 Cuma, 18:57

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Köprübaşı Hizmet Binası’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü sahaya yansıtacaklarına vurgu yaparak, “2015 Manisa’da atılım yılı olacak. Manisa’da geçtiğimiz 5 yıllık dönemde 57 mahalleye götürdüğümüz hizmetlerin çok daha fazlasını 17 ilçemizde ve 870’e varan mahallelerimizde hissedeceksiniz” şeklinde konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Köprübaşı’nda Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerin hizmet verdiği, Büyükşehir Belediyesi Köprübaşı Hizmet Binası’nın açılışını yaptı. Açılış törenine Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü ve Köprübaşılılar katıldı. Açılış töreninde konuşan Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, “Büyükşehir Belediye Başkanımızı ilçemizde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Hizmet binamızın ilçemize ve 46 mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile beraber ilçemize 2019 yılına kadar güzel hizmetler kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Köprübaşı’nda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum

Köprübaşı’nda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, “Yaklaşık 9 aylık bir süreyi geride bıraktık. Mart ayı sonu itibariyle yapılan seçimlerimizde Manisa’da Büyükşehir, Köprübaşı’nda ilçe belediyesi olmak üzere bize oy vermiş vermemiş bütün kardeşlerimize verdikleri desteklerden dolayı bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Bize bu görevi layık gördünüz. Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu.

Yapılanma sürecini geride bıraktık

Manisa’nın Büyükşehir olması ile birlikte sorumluluk alanına giren nüfus sayısının 330 binden 1 milyon 360’e yükseldiğini söyleyen Başkan Ergün, “Manisa 17 ilçesi, 870 mahallesiyle büyükşehir oldu. Tabi ki bütün 17 ilçemizde bu süre içerisinde hem büyükşehir’in yapılanması hem de yeni kurulan MASKİ adı altında bir Genel Müdürlüğün oluşumu, kadroların yerleşimi ile 17 ilçemizde ve büyük beldelerimizde yapılanma sürecini geride bıraktık. Artık Manisa Büyükşehir Belediyesi 17 ilçede de 2015 yılından itibaren yapacağı yatırımların çalışmalarına start verdi. Hem MASKİ noktasında hem de itfaiye ve mezarlıklar noktasında bundan sonraki süreçte Büyükşehir’in gücünü hep beraber sahaya yansıtacağımızdan hiçbirinizin şüphesi olmasın” dedi.

2015 atılım yılı olacak

2015’in Manisa’da atılım yılı olacağının altını çizen Başkan Ergün, “Manisa’da geçtiğimiz 5 yıllık dönemde 57 mahalleye götürdüğümüz hizmetlerin çok daha fazlasını 17 ilçemizde ve 870’e varan mahallelerimizde hissedeceksiniz. O açıdan rabbim hepinize güç kuvvet versin. Köprübaşı’nda yaşayan hemşerilerimizin daha huzurlu yaşayabilmeleri için, kendilerini daha müreffeh hissedebilecekleri sosyal alanları, gençlik merkezlerini, ulaşım hizmetlerini ve diğer kanalizasyon su ve arıtma noktasındaki yatırımlarımızı öncelik sırasına göre ilçemize kazandıracağız. Allah bu güzel günleri ve birlikteliğimizi bozmasın diliyorum. Allah hepimize güç kuvvet versin” şeklinde konuştu.

Seri hizmet talimatı

Konuşmaların ardından okunan duaların akabinde hizmet binasının açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminin ardından Başkan Ergün, beraberindekilerle birlikte hizmet binasını gezdi. Binanın eksiklikleri ve hizmetleri hakkında yetkililerden bilgi alan Ergün, hizmetlerin vatandaşlara en iyi şekilde ve seri olarak verilmesini istedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir