Büyükşehir’den Ulaşım Müjdesi

12 Kasım 2015 Perşembe, 11:19

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım Ayı Meclis toplantısından Manisalılara ulaşım müjdesi çıktı. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu ulaşımı rahatlatma açısından 70 adet aracın satın alındığını belirten Başkan Ergün, araçların 14 tanesinin kent merkezinde 56 tanesinin ise ilçe merkezlerinde hizmet vereceğini dile getirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin değerlendirilip karara bağlandığı toplantıda Manisalılara ulaşım müjdesi geldi. Toplantıda Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın ‘Kent merkezi toplu taşıma hizmetlerinde kullanılacak olan 14 otobüsün 10 yıllığına MANULAŞ’a tahsis edilmesiyle ilgili teklifi de görüşüldü. Oylama öncesi meclis üyelerine ve kamuoyuna bilgilendirmede bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyemiz tarafından il genelinde mahallelerden ilçe merkezlerine ve bazı belirlenen ilçe merkezlerinden de Manisa merkezine ya da belli ilçeler arasındaki ulaşımı rahatlatma açısından 70 adet son sistemli araç satın alındı. Bu 70 aracın plaka işlemleri hemen hemen bitti. 15 günlük süre içerisinde 70 aracın 14 tanesi şehir merkezindeki hatlarda, diğer 56 tanesi de diğer ilçelerde Ulaşım Dairesi Başkanlığımız ile Ulaşım Master Planı kapsamında çalışan firmanın da vermiş olduğu raporlar doğrultusunda ve sizlerin oyları ile çalışmaya başlayacak” dedi.

Ay sonuna kadar hizmete girecek

Merkezde hizmet verecek 14 araç ile ilçelerde hizmet verecek 56 aracın ay sonuna kadar vatandaşların hizmetine gireceğini belirten Başkan Ergün, “Hayırlı uğurlu olsun. Merkezde çalışacak araçlarımız MANULAŞ bünyesinde, ilçelerde çalışan araçlarımız da Ulaşım Dairesi Başkanlığımız bünyesinde hizmet verecek” diye konuştu. Konuşmanın ardından söz konusu madde oybirliğiyle kabul edildi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir