Büyükşehir’den Turgutlu’ya Modern Hizmet

03 Kasım 2015 Salı, 13:14

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Turgutlu’da hayata geçireceği otopark, kapalı Pazar yeri ve yeni yaşam alanlarını içeren projede çalışmalar son hızla devam ediyor. Proje Turgutlu’da otopark ve pazaryeri sorununu büyük ölçüde çözüme kavuşturacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Proje hem vatandaşlarımız, hem esnafımız için modern bir hizmet olacak” diye konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Turgutlu’da yapım çalışmaları devam eden Kapalı Pazaryeri ve Otopark projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yeni yaşam alanlarını da içeren proje bitiminde Turgutlulu vatandaşlar yeni bir sosyal alana kavuşmuş olacak. Turgutlu’da yaşanan ve kentin en büyük sorunlarından biri olan Otopark sorununa da büyük çözüm getirecek olan proje şekillenmeye başladı. 153 araçlık yer altı otoparkı 252 tezgahlık kapalı 80 tezgahlık açık pazaryeri, kent meydanı, yeşil alanlar ve oturma alanlarının yer aldığı proje modern yapısı ile dikkat çekecek. Projenin 6 bin 335 metrekarelik alanda yapıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bu hizmeti Turgutlu’da yaşayan vatandaşlarımıza sunmaktan dolayı çok mutluyum. Yapım çalışmaları son hızla devam ediyor. Yakında Turgutlu’ya modern ve halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda dev bir hizmet kazandırmış olacağız.

Başkan Şirin’den Büyükşehir’e Teşekkür

Turgutlu’da yaşanan otopark ve pazaryeri sorununa bu projeyle büyük ölçüde son verileceğini belirten Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Turgutlumuza en güzel hizmetleri kazandıracak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün her zaman destekleriyle yanımızda. Bu güzel hizmeti Turgutlu’ya kazandıracağı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Yakında açılacak bu hizmetin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir