Büyükşehir’den ilçelere hizmet yağmuru sürüyor

17 Ocak 2015 Cumartesi, 18:11

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilçe ziyaretlerine Turgutlu ile devam etti. İlçede gün boyu incelemelerde bulunan Başkan Ergün, Cumartesi Pazar yerinin olduğu alana yaklaşık 160 araç kapasiteli otopark ve modern pazar yeri ile peyzaj düzenlemesi yapılacağını müjdeledi. Projenin bütün çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Ergün, Mayıs ayı ortalarında projenin temelini atmayı planladıklarını belirtti.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu Belediyesi eski Eğitim ve Kültür Merkezi’nde, Cumartesi Pazar yerinde, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yanındaki alanda ve Turgutlu Belediyesi tarafından Gençlik Merkezi yapılan alanda incelemelerde bulundu. Başkan Ergün’e incelemelerde Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Daire Başkanları, Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı ve Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinatörü İbrahim Kutar eşlik etti. Başkan Ergün, ilk olarak Turgutlu Belediyesi eski Eğitim ve Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Burada yapılacak düzenlemeler hakkında Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ile görüş alışverişinde bulunan Başkan Ergün, merkezin restorasyon çalışmalarında destek olabileceklerini belirtti.

160 araçlık otopark

Başkan Ergün ve beraberindekiler ilçede incelemelerine, Cumartesi Pazar yerinin olduğu alanda devam etti. Burada yapılacak proje hakkında bilgiler veren Başkan Ergün, “Alanın tapu devrini de bildiğiniz üzere, Turgutlu Belediye Başkanımız bize devretmişti. Meclis kararıyla da bu onaylandı. Burada hazırladığımız yer altında otopark ve üstünde de pazar yerleriyle, peyzaj düzenlemeleriyle ilçemiz için güzel bir proje planlıyoruz” dedi.

Mayıs ayında temeli atılıyor

Projenin bütün çalışmalarının tamamlandığını ve Mayıs ayında temel atmayı planladıklarını belirten Başkan Ergün, “Projenin bütün çalışmaları bitti. Statik projelerin ve mimari projelerin tamamı bitirildi. Yaklaşık maliyetleriyle ilgili çalışmaları kısa süre içerisinde bitirerek, ay sonunda kamu ihale kurumundan ihale gününü almış olacağız. Tüm Turgutlulu hemşerilerimize müjdesini vereyim. Tahmin ediyorum yaklaşık 40 gün sonra ihalesi neticelenir. Mayıs ayı ortalarında burada bir temel atma törenini gerçekleştirmeyi istiyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi işbirliğiyle bir ortak eseri hayata geçirmek düşüncesindeyiz. Bütün Turgutlulu hemşerilerime şimdiden hayırlı olsun diyorum” dedi.

Proje bölge için çok önemli

Projenin bölge için önemine dikkat çeken Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ise, “Burası çok hareketli bir nokta, hemen arkasında adliye binamız ve yeni SGK binamız bulunmaktadır. Gün içinde insan sirkülâsyonun çok yoğun olduğu bir bölge. Buraya araçlarıyla gelen vatandaşlarımızın önümüzdeki süreçte, yaşayacağı bir sıkıntıyı aşmak amacıyla bu projemizi Büyükşehir Belediye Başkanımızla paylaşmıştık. Eksik olmasınlar, kendileri hemen ilgi gösterdi. Bu projenin hemen çalışmaları başlandığı içinde proje de çok mesafe aldık. Bu projeyle beraber yaklaşık 160 araçlık kapasiteli otopark Cumartesi pazarının da tamamen modernize edilerek kapalı alanlarıyla çok daha hijyenik bir hale gelecek. Projenin önemli bir boyutu da üzerinde ki yaşam alanı. Çocukların vakit geçirebileceği, spor aletleri ve dinlenme alanları olan bir sosyal alan. Bu konuda bizlere destek veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tüm ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Merkez inşaatına Büyükşehir devam edecek

Başkan Ergün ve beraberindekiler Cumartesi pazar yerinin ardından ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yanındaki alanda incelemelerde bulundu. Burada Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’den alan hakkında bilgiler alan Başkan Ergün, bu bölgeye de kapalı otopark ve peyzaj düzenlemesi yapılabileceğini belirtti. Başkan Ergün ilçede son olarak Turgutlu Belediyesi tarafından yapılan Gençlik Merkezinde incelemelerde bulundu. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, merkezin Büyükşehir Belediyesi’ne devretmeyi teklif etti. Başkan Ergün’de merkezin Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanarak ilçe sakinlerine hizmet vereceğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir