Büyükşehir Zabıtadan Dilenci Avı

03 Temmuz 2015 Cuma, 20:26

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri dilencilere göz açtırmıyor. Ekipler, özellikle cami önü ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı noktalarda dilencilik yapan çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu dilencileri toplayarak, zabıta noktasında gerekli işlemleri gerçekleştirdi. Dilencilerin gün içerisinde kendilerini ciddi biçimde rahatsız ettiklerini belirten esnaflar, dilencilere yönelik çalışma nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerine teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, esnaf ve vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine, il merkezinde dilencilik yapan şahıslara yönelik bir çalışma gerçekleştirdi. Organize Sanayi Bölgesi, camiiler ve çarşı merkezinde operasyon yapan Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri çok sayıda dilenci hakkında cezai işlem uyguladı. Dilencilerin özellikle camilerde ve çarşı merkezinde bulunan vatandaşların duygularını istismar ederek çeşitli isteklerde bulunduğunu belirten Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, “Vatandaşlarımız ve çarşı esnafımız dilencilik yapan şahısların yarattığı sorunları bize aksettirdi. Biz de ekiplerimizle şehrin çeşitli noktalarında dilencilere yönelik operasyon yaptık. Ramazan ayı dolayısıyla özellikle camilerde konuşlanan bu vatandaşlar, insanların duygularını sömürerek, para topluyorlar. Ayrıca istediklerini alamayınca vatandaşlarla sözlü münakaşaya girerek, rahatsızlık da veriyorlar. Bu nedenle ekiplerimizin dilencilik yaparken yakaladıkları şahıslar hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. Maddesi gereğince yasal işlemleri uyguluyoruz” diye konuştu.

Özellikle Esnaflar Dilencilerden Çok Rahatsız

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin dilencilere yönelik olarak gerçekleştirdiği çalışmadan memnun olduklarını belirten çeşitli esnaf ve vatandaşlar, ekiplere teşekkür etti.

Erkin Kaya : Akşamları iftar saatinde gelen insanların duygularını törpülüyorlar. Müşterilerimizin kimisi yardımcı olmaya çalışıyor. Ama bazı müşterilerimizin büyük bir kısmı bu durumdan rahatsızlar. Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri bu kişilerin insanların duygularını kullanmaması bu kişilere yönelik bir çalışma yaptı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerine teşekkür ediyorum.

İbrahim Karabacak : Dilenciler ufak çocuklarla geliyorlar. Ağlıyorlar sızlıyorlar. Neredeyse dükkanın önünde yere yatacaklar. Zorla 50 kuruş ya da 1 TL alacak. Bunun önüne geçilmesi lazım.

Nurhan Altaş : Dilenciler yardımcı olmuyoruz diye bağırıyor, çağırıyorlar. Sanki bizi dalacaklar, bizi dövecekler gibi hareketlerde bulunuyorlar. Gerekli işlemlerin yapılmasını istiyorum.

Emine Kazıkoğlu : Dilenciler fazlalıkla bizleri rahatsız ediyor. Bazen hiç siftahımız olmasa bile geri çeviremiyoruz, bir şeyler vermek zorunda hissediyoruz. Fakat çok ihtiyacı olduğunu söyleyip, bizden aldıkları paraları pastanelerde harcadıklarına şahit oluyoruz. Dilencilerden çok rahatsızız.

670Büyükşehir Zabıtadan Dilenci Avı (5)575

670Büyükşehir Zabıtadan Dilenci Avı (9)575

670Büyükşehir Zabıtadan Dilenci Avı (6)575

670Büyükşehir Zabıtadan Dilenci Avı (7)575

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir