Büyükşehir Yeni Yıla Emin Adımlarla İlerliyor

09 Aralık 2014 Salı, 18:46

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2015 yılı yatırım ve proje programlandırmasını yapmak amacıyla 6 ilçenin belediye başkanı, daire başkanları ve MASKİ Genel Müdürlüğü ile koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Manisa’nın 17 ilçesiyle bir bütün olduğunu belirten Başkan Ergün, 2015 yılının Manisa için yatırım yılı olacağını belirterek, “Yeni yıla emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kurmaylarıyla koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Toplantıda Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, Başkan Danışmanları Azmi Açıkdil, Bahadır Kadron, Yasemin Aktan ve Yasen Çam da hazır bulundu. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ın da katıldığı koordinasyon toplantısında Başkan Ergün, ilk olarak ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi. İlçelerin en önemli problemleri, acil yatırım planları, kısa, orta ve uzun vadede uygulanacak projeler hakkında görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, hizmetlerin her alana ulaştırılacağı vurgulandı.

Ayakları yere basan proje ve hizmetler

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, daha sonra daire başkanlarıyla bir araya geldi. Daire başkanlıklarının tamamından 2014 yılında yaptıkları çalışmalar ve yeni dönem hedefleri hakkında brifing alan Başkan Ergün, her birimin birbiriyle uyum içerisinde Manisa için çalıştığını söyledi. 2015 yılının Manisa için yatırım yılı olacağını belirten Başkan Ergün, “Yeni yıla emin adımlarla ilerliyoruz. Yeni yılda ayakları yere basan, 17 ilçemizin tamamına ulaşacak ve halkımızın yüzünü güldürecek proje ve hizmetleri Manisa’mıza ulaştıracağız” dedi.

MASKİ’ye arıtma tesisi ve sulama göleti vurgusu

Başkan Ergün, koordinasyon toplantısını MASKİ Genel Müdürlüğü ile tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Bilgen, Şehnaz Başaran ve Erdal Nohutçu ile MASKİ daire başkanlarının tam kadro katıldığı toplantıda, MASKİ’nin yeni yıl programları ve ihtiyaç duyulan personelle araç konuları masaya yatırıldı. Tüm ilçelere hizmetleri zamanında götürmek amacıyla gerekli tüm çalışmaların yapılması talimatını veren Başkan Ergün, arıtma tesisleri ve sulama göletleri konusundaki çalışmaların da hızlandırılmasını istedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir