BÜYÜKŞEHİR SEAŞ’LA İLGİLİ TÜM SORULARA AÇIKLIK GETİRDİ!

13 Kasım 2014 Perşembe, 13:33

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, protokolü devam eden SEAŞ’ın devri konusunda kamuoyunda oluşan yanlış algılamalardan dolayı basın açıklamasında bulundu. Memiş, “Soma belediyesinin, SEAŞ’ı büyükşehre devri konusunda personel krizi yaşanmıştır. Onlar var olan 38 personelin de alınmasını istiyorlar. Gerekli personel ise 23’tür. SEAŞ  konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar buranın devrinin bizde olduğunu biliyorlar. Biz henüz SEAŞ’ın devrini gerçekleştiremedik. Tüm sorumluluk Soma belediyesindedir” dedi.

FERDİ UZUN

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisin’de de sıkça tartışılan konular arasında yer alan SEAŞ’ın büyükşehre devri konusunda Soma Belediyesi’nin personel krizi devam ediyor. SEAŞ’ın devri konusunda Soma Belediyesi var olan 38 personelin de alınmasını isterken Büyükşehir Belediyesi ise orası için gerekli personel sayısının 23 olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş de yaptığı basın açıklamasında kamuoyunda SEAŞ ile oluşan iddia ettiği yanlış algılarla ilgili açıklamalarda bulundu. Memiş, “Somalı vatandaşlarımızda SEAŞ’ın bizde olduğu görüşü var. Bu algıyı düzeltmek istiyoruz. SEAŞ’ın sorumluluğu halen Soma belediyesindedir” dedi.

Tek sıkıntı personel

Genel Sekreter Memiş, “Soma Belediyesi ile SEAŞ defalarca protokol çalışması yapmış. SEAŞ ile bir sonumuz yok. Bu devrin yapılması için 3’lü protokolün yapılması gerekiyor. Ama bir yerde tıkandık. Tıkandığımız tek nokta ise personel kısmıdır. Biz yaptığımız araştırmada SEAŞ’ta çalışan 38 personelin Soma plan bütçe bölümüne kayıtlı olduğunu gördük. Tüm bunlara rağmen biz büyükşehir belediyesi olarak 23 personelin yeteceği kararına vardık. 38 personel burası için fazladır Biz bu personeli alsak da almasak da SEAŞ’ın bize devri konusunda her türlü alt yapımızı hazırladı diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir