BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ, 2014 YILI SON TOPLANTISINI YAPTI

15 Aralık 2014 Pazartesi, 19:24

MANİSA Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı 2. oturumunda, Büyükşehir Belediyesi’nin 5 ilçenin ardından Sarıgöl’e de yapacağı kavşak için Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ek protokol imzalanması konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e imza yetkisi verildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı 2. oturumu Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında toplandı. 2014 yılının son meclis toplantısında yeni kavşak projesi için Sarıgöl Belediyesi’nin talebi doğrultusunda Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ek protokol imzalanması konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e imza yetkisi talebi oy birliği ile kabul edildi. Büyükşehir Belediyesi olarak 5 ilçeye yapacakları kavşak projelerine Sarıgöl’ü de eklediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bilindiği üzere 5 ilçemiz için kavşak projesine yönelik protokol imzaladık. Bu 5 ilçemizin arasına kaza riski yüksek olan bir noktaya sahip Sarıgöl ilçemizi de ekledik. Çünkü oto terminal binasının yapılmasına müteakip giriş ve çıkış noktaları oldukça tehlike arz ediyor. Söz konusu noktada teknik çalışmalar ve karayolları ile ön görüşmeler yapıldı” dedi. Sarıgöl ilçesine kavşak projelendirilmesi ve yapımı için ek protokol imzalamak üzere mecliste oy birliği ile Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yetki verildi.

Başkan Selçuk Sarıgöl Halkı Adına Teşekkür Etti

           Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk da ilçeye yapılacak olan kavşak için Sarıgöl halkı adına tüm meclis üyelerine teşekkür etti. Kaza riski oldukça yüksek olan noktaya yapılacak olan kavşağın olası kazaların önüne geçeceği belirten Selçuk, “Söz konusu alan hem kaza riski taşıyor hem de terminalle giriş çıkışlarda sorun oluşturuyordu. Bu kararın oy birliği ile alınmasından dolayı Sarıgöl halkı adına herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Baro’dan Küçük Sanayiye 10 Milyonluk Yatırım

Aralık ayı meclis toplantısı 2. oturumunda Yunusemre ilçesi sınırları içerisinde Küçük Sanayi Sitesi’nde yer alan parselin kamu hizmetleri alanına dönüştürülmesi de görüşüldü. Manisa Baro Başkanlığı’nca yapılan talep doğrultusunda hazırlanan rapor oy birliği ile kabul edildi. Konuya yönelik kısa bir konuşma yaparak alınan karardan dolayı teşekkürlerini sunan Baro Başkanı Zeynel Balkız, “Amacımız Baromuz vasıtasıyla Manisamız’a yaklaşık 10 Milyon TL’lik kamu hizmet alanı kazandırmaktır. Tamamen Türkiye Barolar Birliği kaynakları ile yapılacak olan kamu hizmet alanı içerisinde eğitim tesisi, konferans salonu ve sosyal tesisler yer alıp, bu alandan başta Manisa barosu avukatları ve tüzel kişiler olmak üzere Manisalılar istifade edeceklerdir. Son derece şık ve Manisa’ya yakışacak bir eser kazandıracağımıza inanıyoruz. Burada emeği geçen belediye başkanlarımıza, meclis üyelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Manisa Barosu’nun yapacağı kamu hizmet alanının şimdiden Manisa’ya hayırlı olmasını diledi. Mecliste ilk oturumda komisyona havale edilen Büyükşehir Belediyesi ile 17 ilçe belediyesinin 2015 yılı bütçeleri kabul edildi. AK Partili Hüseyin Akkurt, plan bütçe komisyonu olarak bütçeler üzerindeki görüşlerini belirtti. Bazı belediyelerin bütçelerinde kısmı eksikliklerin olduğunu belirten Akkurt, 2015 yılı belediye bütçelerinin hayırlı olmasını diledi. AK Parti Gurup Başkanvekili Zülfikar Gürcan da 2015 yılı belediye bütçelerinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

2015 Yılı Bütçeleri Kabul Edildi

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2015 yılı bütçelerinin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından yaptığı konuşmada bütçe çalışmalarına katkıda bulunan herkese teşekkür ederek, “Bütçe noktasında ne kadar hassas olduğumu geçmiş 5 yıl göstermiştir. Bu yıl büyükşehir olmamızla birlikte yeni bir yapılanmanın zorluklarının yaşandığı bilinmekle birlikte kadroların oturması noktasında bazı eksiklikler elbette yaşanmıştır. İnşallah seneye daha derli toplu bir bütçe çalışması gerçekleştirilir. Son olarak yeni yılın sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. 2015 yılı ailelerimize, sevdiklerimize, ilçelerimize hayırlı olsun. Hepinize iyi seneler diliyorum. Sağlıkla kalın” dedi. Toplantının ardından 2015 yılının ilk Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nın 13 ocak Salı günü saat 17:30 gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir