BÜLENT ARINÇ ALLAH POLİSİMİZİ KORUSUN

23 Mayıs 2014 Cuma, 17:44

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonu tamamlanan Aziz Mahmut Hüdayi Camii’nin ibadete açılış törenine katıldı.

“YÜZLERİ KIRMIZI MASKELİ, ELLERİNDE ATEŞLİ SİLAHLAR…”

Arınç açılışta yaptığı konuşmasında Okmeydanı’nda çıkan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Halkımız huzur ve güvenlik istiyor. Dün ve bugün İstanbul’un bir bölgesinde yaşanan olaylar üzüntü vericidir, yurttaşlarımızın vefatı üzüntü vericidir. Yüzlerini kırmızı maskelerle kaplamış, ellerinde ateşli silahlar bulunan ve polislerimizi yakmak için bulundukları aracı ateşe veren canilerin maalesef sayıları az da olsa bulunduklarını görüyoruz. Emniyet mensuplarımızı cenabı hak korusun. Onları haksızlıktan da korusun, onları bir başka şekilde başka olaylar içerisinde mazlum ve mağdur olmalarından da korusun” dedi.

“ONLARLA BİZ DE MÜCADELE ETMELİYİZ”

Arınç, “Şüphesiz masum insanlarımızın, yurttaşlarımızın sağlık ve güvenlikleri hükümetimizin emanetindedir” diyerek sözlerini şöyle sürdü:

“Onlar için her şeyi yapacağız ama polislerimizi diri diri yakmak isteyenlere de karşıda mücadelemizi elbette vereceğiz. Allah valimizi de, emniyet müdürümüzü de bakanlıklarımızı da mutlaka kolaylıklar verecektir. Biz de vatandaşlar olarak emniyet ve güvenlik güçlerimize her zaman yardımcı olmalıyız. Onlarla mücadele edenlerle biz de elimizden geldiği kadar onlarla mücadele etmeliyiz.”

OKMEYDANI’NDA 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Vali Mutlu, dün akşam Uğur Kurt’un ölümünün ardından Okmeydanı’nda yaşanan olaylarda yaralanan 1 vatandaşın daha hayatını kaybettiğini belirterek, “3 el yapımı parça tesirli bombalı saldırı gerçekleştirildi. Bu olaylarda 7 polis memurumuz, 2 vatandaşımız da yaralandı. Ağır yaralanan vatandaşımızdan biri az önce vefat etti.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.