BU MİTİNG BİR İLK OLACAK!

02 Ekim 2014 Perşembe, 10:40

CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Salihli’de yapacağı ‘Büyük Üzüm’ mitingi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çiftçinin ve beraberinde ülke sorunlarının konuşulacağı bir miting olacağını ifade eden Kaplan, bu mitingin aynı zamanda 2015 genel seçimlerinin de bir startı olduğunu söyledi.

Ferdi UZUN

CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun 8 Ekim’de Salihli’de yapacağı ‘Büyük Üzüm’ mitingi ile ilgili il binasında açıklamalarda bulundu. Çiftçinin ve beraberinde ülke sorunlarının konuşulacağı bir miting olacağını ifade eden Kaplan, bu mitingin aynı zamanda 2015 genel seçimlerinin de bir startı olduğunu söyledi.

Ekonomik rakamlar iç açıcı değil

Türkiye’deki ekonomik istikrarsızlığa dikkat çeken Kaplan, “Ekonomik rakamlar hiç iç açıcı değil. Cari açığın geldiği durum ortada. Faiz oranları aldı başını gidiyor. Tüm bu olumsuzluklar  tarım ve sanayiyi olumsuz etkilemektedir. Bunlar yetmezmiş gibi hükümet bir de torba yasalarla ülkeyi yönetme anlayışına girmiştir. Aynı zamanda bir tarım şehri olan Manisa’da bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Üzüm ve zeytinde yaşanan sıkıntı bunların geleceğini de olumsuz etkiyecektir. Çiftçi sattığı ürünlerle bankadaki borcunu bile ödemeyecek duruma gelmiştir.

Seçim startı olacak

İl Başkanı Kaplan, “CHP olarak her zaman çiftçimizin yanında olduğumuzu gösterdik göstermeye de devam edeceğiz. Bu bağlamda genel başkanımız Salihli’de üzüm mitingi yaparak tüm bu sorunlara dikkat çekecektir. Yapılacak mitingde başta üzüm olmak üzere bölgesel ürünlerin de sıkıntılarını gündeme getireceğiz. Bu miting bizim için çok önemlidir. Çünkü 2015 genel seçimlerinin de startını vermiş olacağız. Böylece geniş bir katılımla seçim startı Manisa’da başlamış olacak” şeklinde konuştu.

Tezkereye karşıyız

Mecliste görüşülecek olan tezkere hakkında da açıklamalarda bulunan Kaplan, “Bizler kan dökülmesene her zaman karşı çıktık. Mustafa Kemal Atatürk’ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh anlayışla hareket eden bir yapıyız. Son dönemde yaşananlarda AKP iktidarının bir payı olduğu açıkça ortadadır. AKP’nin kendi elleriyle beslediği IŞİD Türkiye için tehlike konumuna dönüştü. Bizler Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğünden yanayız.  Bir ülkenin başka bir ülkeye müdahalesine karşıyız. Amerika kendi elleriyle yapamadığını Türkiye’yi kullanarak yapmaktadır. CHP grubu olarak tezkereye karşıyız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir