BU HABERE DİKKAT!

05 Kasım 2014 Çarşamba, 12:37

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BESOT A.Ş. Genel Müdürü Soner Adalıer, 1 lira ve üzerindeki otopark alacaklarının tutarının 500 bin lirayı geçtiğini belirterek, otopark borçlarıyla ilgili icra yoluna gideceklerini duyurdu. Adalıer, otopark borcu olanların araçlarını satışa çıkaramayacaklarını ifade etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesis ve Enerji Ticaret Sanayi A.Ş. (BESOT), caddelerde uygulanan otopark ücretleriyle ilgili Manisalıları uyardı. BESOT Genel Müdürü Soner Adalıer, otopark borçlarına icra takibi sisteminin geleceğini kaydetti. Manisa’da 1 lira ve üzeri alacakların 500 bin lirayı geçtiğini belirten Adalıer, icra takibine giren araçların, satılırken bu takibe takılacağını ve borcu ödenmeden satılamayacağını kaydetti. Otopark borçlarını ödememe alışkanlığının olduğunu dile getiren Adalıer, icra takibi ile caydırıcılık olacağını vurguladı. İcra takibi olan araçların borçları ödenmeden satılamayacağına dikkat çeken Adalıer, “Biz hazırlığımızı yaptık. İcra takibi olan araçlar satılırken bu borçları ortaya çıkacak ve borcu ödenmeden satışı yapılamayacak. Uygulamamızı Kasım ayı içerisinde hayata geçireceğiz. En eski otopark borcu olanların yaklaşık 5 yıllık borcu birikmiş durumda. Uygulamayı 2009 sonunda başlatmıştık ve o günden bugüne borçlarını ödemeyen vatandaşlarımız var” diye konuştu. Otopark borcu olan vatandaşlara seslenen Adalıer, vatandaşların borcunu ödemesi için çağrıda bulundu.

Manisa’da 800 açık, 800 de kapalı olmak üzere 1600 araç park yeri kapasitesi olduğunu kaydeden Adalıer, BESOT’un park ücretlerinde ilk 10 dakikayı ücretsiz tuttuğunu, sonraki ücretin de caddeye göre değiştiğini dile getirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir