BU ÇOCUKLARA DİKKAT!

20 Kasım 2014 Perşembe, 14:17

MANİSA İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul geçit görevlisi olarak seçilen 8 okuldan 80 öğrenciye eğitim verildi.

Okullardaki yaya geçitlerinde öğrencilerin karşıdan karşı geçişlerini kontrolünü sağlamakla görevli olacak okul geçit görevlilerine Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro’da görevli Komiser Yardımcısı Atalay Çırpan, trafik kuralları konusunda bilgiler verdi. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Eğitim Araçları Salonu’nda verilen eğitimde Komiser Yardımcısı Çırpan, okul çevresinde bulunan yaya geçitlerinde okul geçit görevlilerin neler yapmaları gerektiği konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Okul geçit görevlilerinin aldıkları eğitimden sonra ceza yazabileceğini söyleyen Komiser Yardımcısı Çırpan, “Okul geçit görevlisi öğrencilerimize ilk olarak teorik olarak neler yapmaları gerektiğini, kurallara uymayan şoförlere hangi durumlara göre ceza yazabileceklerinin bilgisini verdik. Önümüzdeki hafta içerisinde okul geçit görevlilerine uygulamalı olarak eğitim vereceğiz. Sonra okul geçit görevlilerimiz okul çevrelerindeki yaya geçitlerinde öğrenci geçişleri sırasında kırmızıya uymayan, ‘Dur’ levhasına uymayan şoförlere ceza yazabilecekler” diye konuştu.

Komiser yardımcısı Çırpan, okul geçit görevlisi öğrencilerin yazdıkları ceza tutanaklarını trafik polislerine teslim edeceğini ve trafik polislerinin verilen cezaları yasal ceza tutanağına çevireceğini dile getirdi. Komiser Yardımcısı Çırpan ayrıca okul geçit görevlilerine birer kimlik ve üzerinde ‘Okul Geçit Görevlisi Yazan’ yelekler verileceğini söyledi.

-okul-gecidi-gorevlisi-olacak-ogrencilere-egitim_8928_dhaphoto2_1024x655 -okul-gecidi-gorevlisi-olacak-ogrencilere-egitim_8928_dhaphoto3_1024x564 -okul-gecidi-gorevlisi-olacak-ogrencilere-egitim_8928_dhaphoto4_1024x686

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir