BU BAHARA OLMADI BAŞKA BAHARA

26 Ocak 2014 Pazar, 16:37

AK Parti aday ve aday adaylarını topladı

AK Parti’den birlik ve beraberlik mesajı

Baybatur; “ Nefsinize yenik düşmeyin.”

Baybatur ve Tanrıverdi; “ Birlik ve beraberlik zamanıdır”

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, yerel seçimler için il ve ilçelerde aday adayı olan partilileri Saruhan Otel’de düzenlediği toplantıda bir araya getirdi. Seçimler öncesi kırgınlık ve küskünlük olmaması gerektiğine işaret eden Baybatur, zafer ve başarının AK Parti’nin olacağını vurgulayarak, herkesin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da destek olması gerektiğinin zamanı olduğunu hatırlattı. Baybatur, yerel seçimlerin AK Parti’nin iktidara geldiği 2003 tarihindeki seçimlerden daha önemli olduğuna vurgu yaptı.

AK Partili Belediye Başkan Adayları ve aday adayları Saruhan otelde düzenlenen yemekte bir araya geldiler. AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği yemeğe AK Partili belediye başkan adaylarının yanı sıra il başkan yardımcıları ilçe başkanları da katıldı. Toplantı da Milletvekilleri Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, Selçuk Özdağ hazır bulundu. Milletvekili Recai Berber TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanlığı görevinden dolayı toplantıya katılamadı. Aday adayları içinde tek olan bayan belediye başkan adayı Güzide İçen Kasap, İl Başkanı Murat Baybatur’a çiçek armağan ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur toplantının açılışında yaptığı konuşmada özellikle aday adaylarının nefsi duygular içinde olmaması gerektiğine dikkat çekerek, parti de küskünlük, kırgınlık gibi nefsi duygulara kapılan arkadaşların hataya düşebileceğini kaydetti.

Baybatur yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “ Değerli aday ve aday adayı arkadaşlarım. Teşkilatlara yeni atanan ilçe başkanlarım ve sayın milletvekillerim. Bu gün birlik ve beraberlik günüdür. Bu seçimler 2003 yılında iktidara geldiğimiz seçimlerden çok daha önemlidir. Bizim için ikinci 2003 seçimleri olacak. Nefsi duygularımıza değil birliğimiz sahip çıkacağımız gündür. Aday adayları içinde aday olmadığı için üzülen arkadaşlarımız elbetteki vardır. Ancak bunları geride bırakıp aday arkadaşlarımıza el birliği ile destek verme günüdür. Bize düşen bu çalışmalarda bu önümüzdeki hassas dönemde çok yoğun ve sıkı çalışma zamanıdır. Bu seçim tarihi bir seçimdir. Bütün dünyanın gözü bizim üzerimizde. Allah’ın rızasını kazanmak için nefislerinizi bırakıp çalışmamız gereken bir süreçtir. önümüzdeki süreçte bize teşkilat olarak ilçe teşkilatı olarak il başkanlığı olarak bütün arkadaşlarımızı çalışmalara sevk etmektir. Başta büyükşehir adayımız olmak üzere bütün adaylarımız gece gündüz birlikte çalışacağız. Kraldan çok kralcı insanlar çıkıp sizleri gaza getirip adaylık senin hakkındı gibi sizi kandırmaya çalışabilirler sakın aldanmayın. Biz büyük bir AK Parti ailesiyiz. Herkes bir birinden ayrı kıymetlidir. Bize düşen Başbakanımıza sahip çıkmaktır. Ülkemize ve hükümetimize karşı oynanan kirli oyunları görüyorsunuz. Bu kirli oyunları birlik ve beraberlik içinde olursak bozarız. Allah’ın izniyle bu kirli oyunlara rağmen başta büyük şehir belediye başkanlığı olmak üzere bütün içle belediyelerini kazanacağız.”

AK Parti Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi de yaptığı konuşmada AK Parti hükümetine karşı oynanan oyunlara dikkat çekerek, milletin bu oyuna gelmeyeceğini vurguladı. Tanrıverdi, yerel seçimlerin önemine vurgu yaparak, kimsenin nefsine yenik düşmemesi gerektiğini yineledi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi; “ Şu oynanan kirli oyunları görüyorsunuz. Başbakan her toplantıda beyanlarda buluyor. Özellikle beyan etmesinin sebebi, her an kirli oyunlar artarak devam edebilir. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana takip ediyorsunuz. Partiyi kapatmak dahil her türlü oyun oynanıyor. Artık çok güçlü bir ülke olduk. Gücümüzden çekinen dış mihraklar kirli oyun içindeler. Dünyanın en büyük 16 ekonomisi arasında yer aldık. Büyük hedefler koyan ve belirleyen Bir Türkiye olduk. Hep birlikte güçlü olarak bunlara karşı duracağız. 12 yıldır yürekler toplu vurduğu için bu günlere geldik. Bedir Savaşı’nın hatırlayın. Şimdi Bedir Savaşı’ndan çıktık büyük bir harbe gidiyoruz. Diyorlar ki Ya Muhammed bu savaştan daha büyük ne olabilir. Peygamber Efendimiz cevap veriyor Nefis Savaşı diye. Şimdi biz bunu örnek almalıyız. Birlik ve beraberlik içinde kardeşçe dostça sevgiyle bir birimize bakmalıyız. Bu yürüyüş kutlu ve güzel bir yürüyüştür. Adaleti tesis edecek bir yürüyüştür.” diye konuştu.

Toplantıda Milletvekilleri de birer konuşma yaparak birlik ve beraberliğin bozulmaması yönünde mesajlar verdiler.

Yorum

  1. MERT CAN

    26 Ocak 2014 at 16:48

    BEN BUNU YAZIYORUM EMİNİM Kİ YAYINLAMIYACAKSINIZ ŞUNU İYİ BİLİN Kİ AK PARTİ SİZİN O BAŞLIKLARINIZLA NİFAK TOHUMLARI BESLEMEYECEK. BU YÜRÜYÜŞ BÜYÜK MANİSA’NIN YÜRÜYÜŞÜDÜR. KİMSE BU YÜRÜYÜŞÜ DURDURAMAYACAK

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.