BÖYLE OLUR MANİSA’NIN HAYIRSEVERİ

16 Kasım 2015 Pazartesi, 11:28

MANİSA’nın Kula İlçesi’nde yaşayan hayırsever İbrahim Köseoğlu, hastane yapımı şartıyla, 25 dönüm arazisini Sağlık Bakanlığı’na bağışlayacağını açıkladı.

Kulalı hayırsever evli ve beş çocuk babası 64 yaşındaki İbrahim Köseoğlu, kentte yenilenmesi beklenen devlet hastanesi için İzmir- Ankara D- 300 Karayolu üzerinde asfalta sıfır olan 25 dönüm arazisini Sağlık Bakanlığı’na bağışlayacağını açıkladı.

İş adamı İbrahim Köseoğlu, şunları söyledi:

“Yıllardır milletvekilleri Kula’ya gelerek ‘devlet hastanesini yapacağız’ şeklindeki açıklamaları ve hala daha bu hastanenin yapılamaması beni çok üzdü. Bir dönem Kavacık rampasında yer bulundu, bakanlıktan onayı alınamadı. Daha sonra tekel binalarının arkasında dere kenarında bir bölgenin Kula Belediye Başkanlığınca tapularının hazırlanarak bakanlığa sunulduğunu öğrendim. Fakat buradaki istimlak edilmek istenen arsaların sahipleriyle de mahkemelik olunduğu ortaya çıktı. 1 Kasım 2015 seçimleri öncesi Kula’ya gelen AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Kula Belediyesi tapuları versin Hastaneyi bir yılda bitireyim demişti. Kula’da yapılacak olan hastane için hemen 25 dönümlük İzmir-Ankara D-300 Karayolu’nda asfalta sıfır tapulu arazimi sayın Genel Başkan Yardımcım Özdağ isterse vermeye hazırım. Sayın Özdağ’a tapuyu teslim edeyim söz verdiği gibi 1 yıl içerisinde yeni devlet hastanesini yapsın.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir