BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ..

06 Nisan 2016 Çarşamba, 10:00

Doğruyu söyle..

Söz mü..?

Sana güvenebilir miyim gerçekten..?

Yardım eder misin..

 

Zamanının çıkarılmasına ihtiyaç duyulmayan şimdiki zamanın ihtiyaç içinde kaldığı durum özeti.Yitirdiklerimiz..Her biri neyi çoktan kaybetmiş olduğumuzu simgeliyor bir bakalım.

Doğruyu söyle..

Yalanlardan örülü yeni bir dünya düzeni oluşturmuşuz.Adına da ‘yalan dünya’ demişiz..O kadar emin değiliz ki bize aktarılanların doğru olup olmadığından.Öyle çarpıklaşmış ki gerçekler.Doğruyu söyle vurgusuna ihtiyaç duyar hale gelmişiz. Kaybedilen; doğruluğumuz.

* * *

Söz mü..?

Zamanının söz senettir, verdiğim sözden dönmem ideali yerini söz uçar, yazı kalır tadına bile bırakamamış.Yazılmış sözler bile gerekli güvenceyi sağlamayabiliyor.İnkar ve kendini haklı çıkarma kuru mezunu çok..Kaybedilen; samimiyetimiz..

* * *

Sana güvenebilir miyim gerçekten..?

Emin değilim..Hayaller öylesine budanmış ki, kayıtla şartla bile olacak gibi değil.Önce kazanman gerek? Neyi? Güvenimi..Teslim olamıyoruz ki artık haklı olarak, güven bir nevi teslimiyettir.Kime neyi teslim ediyorsun..Oysa ki eskiden daha içi dışı birdik, güven sorun değil bütünlüktü, dirlikti.Bugünler de kim bütün olmak istiyor ki!? Sana güvenebileceğimi biliyordum gösterileri tedavülden kalkalı çok oldu.Kaybedilen; insanlığımız..

* * *

Yardım eder misin..

Görünce bir el atılırdı eskiden.Anlık katkılarla paylaşılırdı o an.Soru cümlesi bile nadir kurulurdu, afedersiniz bir yardım edebilir misiniz diye.Destek çıkılırdı ihtiyaç hallerinde, şimdi herkes kendi derdinde.Kimsenin kimseyi gözü gördüğü yok adeta.Daha mı duyarlıydık, daha mı görerek yaşıyorduk bilemedim.E tabi üst paragrafta bahsettiğim güven duygusu da kalmadı artık, neredeyse başkasına yaklaşmaya korkuyor insan, in midir cin midir diye.Yaklaşamadığına yardım zor olsa gerek, haliyle hiç girmiyor o işe.Kaybedilen; dayanışmamız..

* * *

Kaybedilenler diyip geçmemek lazım, varoluşumuzun ökçesi çoktan kırılmış, yitirilenlerin bedeli ise en ağırından.Görüyorsunuz ya aslında her şey biz ‘bir’ken varmış, uzaklaştıkça kopmuş.Doğruluğumuz, samimiyetimiz, insanlığımız, dayanışma gücümüz bir silgiyle sıfırlanmış, kaybedilenler yerini birilerinin ucunu yeni açtığı kalemiyle bize yazacağı yapılacaklar listesine bırakmış.

 

Görüşleriniz için iletişim adreslerim

instagram: berildikmen

facebook: beril dikmen

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir