BİR GÜNDE DÖRT BELDE

10 Mart 2014 Pazartesi, 15:13

MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Hafta sonu bir günde dört beldeyi ziyaret ederek belde sakinleriyle bir araya geldi. Karaağaçlı,  Sancaklı Bozköy, Karaoğlan ve Çobanisa’yı ziyaret eden Çöllü, Sancaklı Bozköy ve Çobanisa’da düğünlere katıldı, belde sakinleriyle sohbet etti. Şehzadeler İlçesi’ne bağlanacak belde ve köylerin ihtiyaçlarını tespit ettiklerini hatırlatan Çöllü, katıldığı düğünlerde de düğün salonu sözü verdi.

Hafta sonu mesaisini Pazar günü beldelere ayıran MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, öğlen Karaağaçlı Beldesi’nden başlayarak Pazar yerini ziyaret etti. Pazaryerinde pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet eden Cem Çöllü’ye MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay ve Meclis üyesi adayları da eşlik etti. Pazaryeri ziyaretinin ardından belde meydanındaki kahvehanede toplanan vatandaşlara seslenen Cem Çöllü, daha önceki ziyaretinde Karaağaçlı Beldesi’nin eksiklikleriyle ilgili verdiği sözleri tekrarlayarak beldenin içme suyu ve alt yapı sorunlarının takipçisi olacağının sözünü verdi. Karaağaçlı’nın ardından akşam saatlerinde Sancaklı Bozköy Beldesi’ne geçen Cem Çöllü, burada Ayşe-Mehmet Özer çiftinin düğününe katıldı. Düğün töreninde nişan yüzüklerini de takan Çöllü, genç çiftlere mutluluklar diledi, “ Ben sizlerin kaç çocuk yapacağınıza karışmıyorum. Bunu en iyi sizler bilirsiniz. Rabbim sizlere ve vatanına milletine hayırlı evlatlar nasip etsin. Bugün burada bir kez daha gördüm ki bu düğün salonu bu beldeye yakışmıyor, inşallah göreve geldikten sonra daha modern düğün salonu yapacağımızın sözünü veriyorum” diye konuştu. Sancaklı Bozköy’ün dönüş yolunda yolu Karaoğlanlı gençleri tarafından kesilen Cem Çöllü, burada da belde meydanında kendisini bekleyen vatandaşlarla çay içti sohbet etti. Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Çöllü, “ Gittiğimiz her yerde güzel tepkiler alıyoruz. MHP belediyeciliğine teveccüh her geçen gün artıyor. İnşallah bu bölgelerin kalkınması bizlerin sayesinde olacak. Karaoğlanlı artık Şehzadeler İlçesi’nin bir mahallesi olduysa biz bu bölgenin ihtiyaçlarını vakit kaybetmeden yerine getireceğiz bunun teminatı da Manisa’da yaptıklarımız” diye konuştu.

ÇOBANİSA SÜNNET DÜĞÜNÜNDE ÇÖLLÜ COŞKUSU

Akşam son program olarak Çobanisa Beldesi’ne geçen Cem Çöllü, Idızbez ailesinin minik ferdi Ahmet Kağan Idızbez’ni sünnet düğününe katıldı. Sünnet düğünü yapılan salona girişinde seçim müziği ile karşılanan Cem Çöllü, kendisine bu sürprizi hazırlayan düğün sahiplerine teşekkür ederek Çobanisa’nın MHP için ayrı bir önemi olduğunu hatırlattı. Düğün salonundan ayrıldıktan sonra belde meydanındaki kahvehaneleri tek tek gezerek el sıkan Cem Çöllü, daha sonra belde meydanındaki kahvehanede bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Bir vatandaşın “ Başkanım bizim pamuğu bitirdiler şimdi size lale ektireceğiz, bunlar bizimle dalgamı geçiyor” hezeyanına karşılık sabır isteyen Çöllü, bölgedeki tarımın desteklenmesi noktasında belediye imkanlarıyla çalışma başlatacaklarını da söyledi. Minibüsçülerinde sorunlarını dinleyen Çöllü şöyle konuştu; “ Yaklaşık 80 gündür seçim çalışması yapıyoruz. Elimizden geldiğince sorunları dinleyip çözüm getirmeye çalışıyoruz. Bizden sonra bölgeye gelen siyasilerin söylemleri sonrasında bizlere de iletiliyor. Çobanisa beldemizde şoför kardeşlerimizin kafasını karıştırarak yanlış bilgiler vermişler. Ben onları Allah’a havale ediyorum. Bir kişinin yaptığı uygulamayı bir camiaya mal etmek çok yanlış ve kul hakkına girer. Biz bunun duyuyoruz ve takip ediyoruz, yeri geldiğinde de gereken cevabı veririz. Benim Çobanisa’lı kardeşlerime tek sözüm şu, biz içinde Allah korkusu olan insanlarız ve ekmek peşinde koşan hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayız. Bu nedenle şoför kardeşlerimin içi rahat olsun. Buraya gelirken bir hemşerim yanıma gelerek dedi ki ‘ Başkanım buraya gelip bizim yıllardır pamuk ektiğimiz yerlerde lale bahçesi yapacaklarını söylediler. Bizim altın değerindeki pamuğu yok ettiler şimdi dalga geçer gibi size lale vereceğiz diyorlar’ diye serzenişte bulundu. Ben bunun yorumunu sizlere bırakıyorum. Bu bereketli topraklarda tarımı bu hale getirenler utanmalı. Biz Şehzadeler belediyesi olarak bu bölgedeki tarımsal faaliyetlerin arması için elimizden geleni yapacağız. Çiftçimiz ne isterse onu yapmaya hazırız. Çünkü biz bu bölgenin tarımla kalkınacağını düşünüyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.