BEYAZFİL UNUTULDU MU?

18 Ağustos 2015 Salı, 09:54

Beyazfil esnafı mahkemeden çıkacak kararı dört gözle bekliyor

Satışı olay olan ‘Beyazfil’ unutuldu!

Manisa’nın simgesi haline gelen ve satışı çıkarıldığı andan itibaren Manisa’da büyük tartışmalara konu olan tarihi Beyaz Fil binası, satılmasının ardından bir yıl geçmesine rağmen sessizliğini koruyor. Satışı şehri ayağa kaldıran binanın akıbeti merak konusu olurken, binanın yeni sahibi tarafından Temmuz 2015’e kadar dükkanlarını boşaltma ihtarnamesi alan kiracılar, mahkemeden çıkacak kararı dört gözle bekliyor.

ERSAN ERDOĞAN

Manisa’nın simgesi haline gelen ve satışa çıkarılması büyük olay olan tarihi Beyaz Fil binası geçtiğimiz yıl Ağustos ayında,30 milyon 450 TL’ye İstanbul’un Fatih ilçesinde faaliyet gösteren Teksan Brode Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ’ye satıldı.

İKİ TARAF DA MAHKEMEYİ BEKLİYOR

Perde, kapitone, yatak ve konfeksiyondan ev dekorasyonu sektöründe faaliyet gösteren tarihi binanın yeni sahibi Teksan Brode Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., kiracıların dükkanlarını kolay yoldan boşaltması için, dükkan kiralarına yüzde bin 500 oranında kira zam ihtarnamesi gönderdi. Kimi kiracı yapılan zammın altında kalkamayarak, dükkanını boşalttıysa da, kimi kiracılar ise el ele vererek direndi. Son olarak kiracılar ile bina sahibi arasında yaşanan mahkemenin sonuçlanmamış olması geçtiğimiz 2015 Temmuz ayında çıkarılması gereken kiracılara zaman kazandırıyor. Mahkeme kararını dört gözle bekleyen kiracılar, mahkeme kararının emsal teşkil etmesi halinde belirli bir süre daha dükkanlarından çıkarılmayacak.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir