Belediyeden Bin 300 Aileyi Isıtan 7 Tonluk Yardım

05 Mart 2017 Pazar, 18:31

Turgutlu Belediyesi, sosyal sorumluluk hassasiyetiyle gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında çetin geçen bu kış da ihtiyaç sahiplerinin bin 300 aileye toplamda 7 bin ton yakacak yardımında bulundu.

Sosyal yardımlaşma hizmetlerini sürdürerek yoksulun yanında olmaya devam eden Turgutlu Belediyesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımı yaptı. Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerince yıl boyu devam eden budama çalışmalarından toplanan dallar, yoksul ailelerin evlerine ulaştırılarak soğuk kış günlerinde ekonomilerine katkı sağladı. Kışın en sert dönemlerinin yaşandığı Aralık-Ocak ve Şubat aylarında yoğun bir çalışma içerisinde olan ekipler, Park Bahçeler Müdürlüğü şantiyesinde çuvallara doldurduğu yakacakları, 1.300 haneyi tek tek ziyaret ederek yardıma muhtaç ailelere ulaştırdı.

“İhtiyaç Sahiplerimizin Her Zaman Yanındayız”

Ekonomik sıkıntı çeken ailelere yönelik imkanlarını seferber ettiklerini ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, yardımlar kapsamında yakacağın önemini vurgulayarak, “Aşevi ve Hayır Merkezimiz ile sıcak aş yardımlarımızı, Dost Eli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezimiz ile giyecek yardımlarımızı ara vermeden sürdürürken, kış aylarında da yakacak yardımı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana aksatmadan sürdürdüğümüz çalışmalarımız kapsamında bu yıl bin 300 haneye yakacak yardımı yaptık. Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizce gerçekleştirilen budama çalışmalarından elde edilen ve toplamda 7 tonu bulan yakacağı bizzat ekiplerimizce ailelerimize ulaştırdık. Bir elin verdiğini diğer ellerin görmemesi hassasiyetiyle başarıyla yürüttüğümüze inandığımız bu çalışmalarla inanıyorum ki yüzlerce vatandaşımız çetin geçen bu kışı sorunsuz geçirmişlerdir. Bilinmesini isterim ki bu güne kadar olduğu gibi bugünden sonra da yardıma muhtaç ailerimiz Turgutlu Belediyesi’ni yanlarında hissedeceklerdir” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir