BAŞKAN’A DEMİRCİ’DE SEVGİ SELİ

18 Ocak 2014 Cumartesi, 13:10

Ergün Demirci’de Şölen Havasında Ağırlandı

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Demirci ilçe ziyareti kapsamında ilçeye bağlı Kargınışıklar, Minnetler, Küpeler, Yarbasan, Boyacık, Mezitler, Alaağaç köylerini ziyaret etti. Büyük coşku, ilgi ve kalabalıkla tüm köylerde karşılanan Ergün, köylülerden büyükşehir seçimlerinde destek istedi. Ergün Durhasan Beldesi’nde bir vatandaşın evine konuk olarak, ev sahipleri ile birlikte bir tas tarhana çorbasına kaşık salladı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve Demirci Belediye Başkan Adayı İhsan Temel, Demirci programı kapsamında ilçeye bağlı Kargınışıklar, Minnetler ve Küpeli köylerini ziyaret etti. Ergün ve Temel’in ilk durağı Kargınışıklar oldu. Kalabalık bir grup tarafından köy sakinlerinin büyük ilgisiyle karşılanan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, köy sakinleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Kargınışıklarlılara Manisa Belediyesi’nde görevi devraldıkları 2009 yılından bu yana geçen sürede hayata geçirdikleri hizmetleri anlatan Ergün, büyükşehirle birlikte tüm ilçe, belde ve köylere ayrım yapmadan tüm hizmetleri ulaştıracaklarını söyledi.

Minnetler’de güle oynaya karşılama

Kargınışıklar ziyaretinin ardından Minnetler Köyü’ne geçen Ergün ve Temel, köy sakinlerinin büyük ilgisi ile karşılaştı. Köy meydanında adeta düğün havasında gerçekleşen karşılamada, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve Demirci Belediye Başkan Adayı İhsan Temel, köylülerle karşılıklı göbek attı. Köy sakinlerine yönelik bir konuşma yapan Ergün, 30 Mart 2014 seçimlerinde Demirci’de İhsan Temel, Büyükşehir’de de şahsına destek istedi. Ergün’ün bu isteğine büyük alkışla destek veren köy sakinleri, hep bir ağızdan destek sözü verdi. Karşılıklı göbek atmayla başlayan ziyaret, yine göbek atma ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile noktalandı.

 

Kadınlar Ergün’ü görmek için geliyor

 

İlçe ziyaretini Küpeler, Yarbasan, Boyacık, Mezitler ve Alaağaç köyleriyle sürdüren Ergün ve Temel, tüm köy sakinleriyle tek tek el sıkıştı. Manisa’da ortaya koydukları değişimi köylülere anlatan Ergün, tekrar göreve seçilmeleri durumunda birçok kesimin hayal bile edemeyeceği hizmetlerle kenti kalkındıracaklarını söyledi. Köy ziyaretlerinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’e kadınların da ilgisi büyüktü. Kendilerine gösterilen ilgi nedeniyle kadınlara ayrıca teşekkür eden Ergün, Haydi Kadınlar Manisa’ya projelerinin devam ettiğini hatırlatarak, kadınları Manisa’daki hizmetleri görmeye davet etti.

 

Bir tas tarhanaya kaşık salladılar

 

Ergün, Demirci ziyaretinin ilk gününü Ayvaalan ve Durhasan ile noktaladı. Ayvaalan Köyü’nde tüm köy sakinleriyle tek tek tokalaşan Ergün, çocuklara da top dağıttı. Daha sonra Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve Demirci Belediye Başkanı İhsan Temel, Demirci turunun ilk gününü, Durhasan Beldesi ile noktaladı. Belediye Kıraathanesi’nde vatandaşlarla buluşan Cengiz Ergün, Manisa’da ortaya koydukları projeler ve bundan sonra yapacaklarını anlattı. Ergün ve Temel, daha sonra beldede bir vatandaşın evine konuk olarak beraberindekiler ve ev sahipleriyle bir tas tarhana çorbasına kaşık salladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.