BAŞKAN ERYILMAZ : ‘ULU ÖNDER’İ ÖZLEM VE MİNNETLE ANIYORUZ’

09 Kasım 2014 Pazar, 21:00

Manisa Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hasan Eryılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. Yıl dönümüyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber Merkez

Manisa Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hasan Eryılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. Yıl dönümüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Eryılmaz, “Türk milletinin verdiği bağımsızlık mücadelesinin mimarı olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti devletini kurarak ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmıştır. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğindeki Türk milletinin büyük kurtuluş mücadelesini tüm dünyaya örnek almıştır. Dünya’nın her yerinde liderler; onun azim, kararlılık ve vatan sevgisini konuşmuştur. Hiç şüphe yok ki kendisine birçok şey borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal, büyük devlet adamı Türk milletinin Atası, aziz Türk milletine de örnek olmuştur. O, bir yandan dış güçlere karşı mücadele ederken aynı zamanda Türkiye içindeki hainlerle de başa çıkmayı bilmiştir” diye konuştu.

Ulu Önder’in yolunda azimle çalışacağız

Başkan Eryılmaz son olarak şunları söyledi: “Ulu Önder’in bu mücadelesini kendimize örnek almak bir borç değil bizim için bir görevdir. Bizler 7’den 70’e genç yaşlı herkes, Ulu Önder Mustafa Kemal’in açtığı bu çağdaş medeniyet yolunda, vatan- millet aşkıyla durmadan, yorulmadan azimle çalışacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü için verilen mücadele meşalesini de asla söndürmeden taşıyacağız. Bugün Ulu Önder’imizin aramızdan ayrılışının 76. Yılı…  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve minnetle anarken, bir matem değil fikirlerine sadakatin gururunu yaşıyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir