Başkan Eryılmaz Merkez Bankası değişikliğini eleştirdi

14 Ekim 2021 Perşembe, 13:22

“Çarpık ekonomi politikaları yüzünden fakirleşiyoruz”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Merkez Bankası yöneticilerinin gece kararnamesiyle görevden alınmasını eleştirdi. Başkan Eryılmaz, “Ben yaptım oldu zihniyetiyle yönetilen ülkemizde çarpık ekonomi politikaları yüzünden her geçen gün daha da fakirleşiyoruz” dedi.

Gece yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Merkez Bankası’nın 3 yöneticisi görevden alındı. Kararnamenin ardından dolar 9.17 liranın üzerine tırmanarak rekor kırdı.

“AKILLA İZAH EDİLEMEYECEK BİR DÖNEM YAŞIYORUZ”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Merkez Bankası’ndaki değişimleri eleştirdi. Başkan Eryılmaz, “Türkiye; daha önce hiç görmediği, tanımadığı, akılla izah edilemeyecek bir dönemden geçiyor. İktidarın çarpık ve dengesiz ekonomi politikaları, vatandaşlarımızın her geçen gün daha da fakirleşmesine neden oluyor. Yine bir gece kararnamesiyle Merkez Bankası’nın 3 yöneticisi görevden alındı. Dolar 9.17’nin üzerine tırmandı. Halkımız, ‘ben yaptım oldu’ zihniyeti nedeniyle bir gecede daha da fakirleşti” dedi.

“GÖZ GÖRE GÖRE FAKİRLEŞİYORUZ”

İYİ Partili Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “İktidar sahipleri, göz göre göre halkımızın fakirleştiriyor. Türk halkı bunu hak etmiyor. Bu millet AK Parti’ye güvendi, oy verdi, artık bu millete acıyın. Zaten ağır vergi politikalarını, zamları çeken Türk milleti bunu hak etmiyor. Söz veriyoruz ki yapılacak ilk seçimde İYİ Parti iktidar olacak ve halkımız huzura, refaha kavuşacak. İYİ Parti ile Türkiye’ye yeniden iyilik hakim olacak”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir