BAŞKAN ERGÜN’E GÖKKAYA’DA MİTİNG GİBİ KARŞILAMA

05 Aralık 2013 Perşembe, 17:32

MANİSA Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ahmetli’nin Gökkaya Beldesi’ni ziyaret etti. Belde halkının yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Ergün, Manisa’ya hizmet etmek amacıyla çıktıkları bu yolda aldıkları desteğin güçlerine güç kattığını söyleyerek, “Biz Manisa’da yaşayan tüm hemşerilerimizi seviyoruz. Memleketimizi ve Türkiyemiz’i severek çıktığımız bu yolda gururla yürümeye devam ediyoruz” dedi.

 

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ahmetli İlçesi’ne bağlı Gökkaya Beldesi’ni ziyaret etti. Belde girişinde davul ve zurnalar eşliğinde, belde halkının yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Ergün, öncelikle esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Başkan Ergün’e, Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Çipiloğlu, Gökkaya Belde Başkanı İbrahim Kara, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Başkanı Mehmet Ödevli, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, Yunus Emre İlçe Başkanı Nazmi Biçen, Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuççuoğlu, Urganlı Belediye Başkanı Halil Daşkan, Belediyespor Başkanı Cenk Ergün, Kamu-Sen İl Başkanı Mustafa Genç, MHP Ahmetli İlçe Başkanı Orhan Karabina, Şehzadeler Belediye Başkan Aday Adayı Cem Çöllü, Turgutlu Belediye Başkan Aday Adayı Turgay Şirin, Ahmetli Belediye Başkan Adayı Ömer Zengin, de eşlik etti. Esnaf ziyaretlerinde kahvehalerdeki vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Ergün, belde sokaklarında kendisini bekleyen yediden yetmişe her yaştan hemşerileriyle selamlaştı.

 

Gökkaya Başkan Ergün’ü Bağrına Bastı

Miting havasında gerçekleşen ziyaretlerde kalabalık bir heyetle Gökkaya Beldesi’ni gezen Başkan Ergün, belde düğün salonunda kendisini bekleyen vatandaşlarla bir araya geldi. ‘Cengiz Başkanım Beldemize Hoş Geldin’ parkartı asılı salonda alkışlar eşliğinde karşılanan Başkan Ergün, vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Gökkaya Belde Başkanı İbrahim Kara, öncelikle Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü sevgi seliyle karşılayan belde halkına teşekkür ederek şöyle konuştu, “Şuan güzel vatanımızda her sıkıntı her problem bir kenara bırakıldı Türklük tartışması yaratıldı. Bizler Diyarbakır’da da Karadeniz’de de ‘Ne Mutlu Türküm‘ diyenleriz. Teröristlerin baş tacı yapıldığı ülkede, bizim kendi değerlerimiz unutuluyor. Böylesi bir ortamda çok değerli büyüğümüz değerli Manisa Belediye Başkanımız ülkülerinden taviz vermeden çalışıyor, Manisamız’ı hak ettiği yere taşımak için mücadele ediyor, Manisa’ya elinden gelen hizmeti yapıyor. Bizler onun yanında oldukça, ona destek verdikçe bu işi layığıyla yapmaya devam edecektir. Allah yolunu açık etsin”

Bugünlere Kolay Gelmedik

          Gökkaya Belde Başkanı Kara’nın ardından konuşma yapan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün de 2009 yılında Manisalı’nın takdirleriyle geldikleri görevi yetim hakkı yemeden, belediyenin kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak bugünlere alınlarının akıyla geldiklerini ifade ederek, Gökkaya sakinlerine şu şekilde hitap etti, “Biz bugünlere kolay gelmedik. 2008 yılında 68 milyon TL gelire sahip olan belediyeyi göreve başladığımızda 96 Milyon TL borçla teslim aldık. Manisa Belediyesi Türkiye’deki 81 il içerisinde borçları nedeniyle elektrikleri kesilen tek belediye oldu. Yıllardan beri ödenmeyen borçlarından dolayı göreve geldiğimizin birinci haftasında elektriklerimiz kesildi. İlk ayda icralar kapımıza geldi. Biz böyle bir belediyeyi aldık. İlk 15 aylık sıkıntılı süreci yoğun bir çalışmayla geride bıraktık. Bütçesinde muazzam delikler vardı. Birilerinin cebine akanlar vardı. Sonuç itibariyle planlı bir bütçe uygulamasına gittik. Gelir gider dengesini sağlamak ve ayakları üstünde duran bir belediye haline gelmemiz gerekiyordu. Manisa Belediyesi’ni 2009 yılında 102 milyon lira, ikinci sene 138 milyona, geçtiğimiz sene 168 milyon liraya ve bu sene itibariyle 200 milyon bir bütçeye kavuşturduk. Biz sihirbaz değiliz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeden, birilerinin cebine giren hortumları sokmadan, paraları kasaya akıtmaya başladık”

Giderleri Gelire Dönüştürdük

Manisa Belediyesi’ni kendi ayakları üzerine getirebilmek için zorlu yollardan geçtiklerini ifade eden Başkan Ergün sürece yönelik şunları söyledi, “Manisa garajında aylık gelir 70-80 bin TL’lik gelir vardı. Biz mali polisle gerekli çalışmaları başlatarak, 1 Milyon TL’lik yolsuzluğu tespit ettik. Garajdaki tüm kamera sistemlerini, bütün yazılımları değiştirmek suretiyle, giriş çıkışların tam kontrolünü sağlayarak, aylık gelirimizi 280 bin TL’ye çıkardık. Geçtiğimiz ay itibariyle de bu rakam 296 bin TL’ yükseldi. Çöp işinden de bir örnek vermek istiyorum. Manisa Belediyesi çöp işini ayda 900 bin TL’ye İstanbul’dan bir firmaya ihale etmişler, Manisa’yı böyle temizlettiriyorlarmış. Sadece bir yıl içerisinde çöp araçlarına kira bedeli olarak ödenen para 4,4 milyon TL’ydi. Biz de tüm araçları Manisa Belediyesi’nin bünyesine aldık ve 2,5 Milyon TL’ye mal ettiğimiz araçlarla Manisa’nın dört bir yanını temizliyoruz. Allah nasip ederse bu araçlarımız bir 10 sene daha o hizmet eder. Bir yılda kiraya 4 Milyon TL ödenirken, tamamına 2,5 Milyon TL’ye sahip olduk. Aylık çöp giderlerini de 400 bin TL’ye çektik”

Kimseye Bir Kuruş Kira Parası Ödemiyoruz

Manisa Belediyesi’nin hizmetlerinde 2009 yılı öncesinde büyük soygunlar olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bizlerin vicdanına sığmayacak kadar büyük soygunlar yaşanmış. 2009 yılında Manisa Belediyesi’nin 65 Milyon TL geliri varken, 90 Milyon TL borç nasıl yapılmış anlamak mümkün değil. Ama biz kalem kalem hangi müdürlükten nerelere neler gitmiş hesabını kitabını yaptık. Birbirlerini kayırmışlar, kollamışlar. Kendi araçlarını belediyeye kiralamışlar. Her araç başına belediyeden kira parası almışlar. Araçların her biri memurların hizmetini görmek suretiyle kiralanmış. Düşünün 60 tane arabaya bir ayda ödenen para 4-6 bin TL arasında. Hatta dikkat çekmesin diye, sırf kilometre yapsın diye bu araçlar boş boş İstanbul’a gidip geliyormuş. Yukarıda Allah var. Bu nasıl bir vicdan hesabıdır. Biz ki şimdi Manisa Belediyesi olarak bünyemizdeki 15 aracımızla  hizmetlerimiz ediyoruz. Kimseye de bir lira para ödemiyoruz. İşte bu tasarruflarla Manisa Belediyesi borçlarını kapattı.

Nasıl Peşkeş Çekeriz Diye Hesap Yapıyorlar

Manisa Belediyesi’nin büyükşehir olmasıyla birlikte bütçesinin 800 Milyon TL ile 1 Milyar TL arasında yüksek bir rakama ulaşacağına dikkat çeken Başkan Ergün, “Birileri buna pasta diyor. Elbette pasta büyük bir pasta. Bunun paylaşılması noktasında hesaplar yapılıyor. Gücü ele geçirip, bu parayı nasıl peşkeş çekeriz diye düşünceler var. O yüzden bunun kararını çok iyi vermek lazım. Biz den olsun olmasın herkese saygı duydum bu zamana kadar, bundan sonra da saygımdan taviz vermem. Biz herkesi kucaklıyoruz. Biz bütün partilerin desteğini alarak bu makama gelmiş insanlarız. Bundan sonra da halkımızın başını yere eğdirmeyiz” dedi.

Tek Derdimiz Hizmet Etmek

Manisa Belediyesi’ni borçlarından kurtardıktan sonra Manisa’da gerçekleştirdikleri hizmet atağına değinen Başkan Ergün, merkezdeki 57 mahallenin tamamına, hiçbir ayrım gözetmeden hizmet götürdüklerini söyleyerek, “O mahalle bu partili, şu mahalle başka partili diye ayrım yapmadık. Hakkaniyet çerçevesinde girmediğimiz mahalle değil, sokak bırakmadık. Rekorlar kırarak, asfaltlamalar yaptık. Manisa’yı yaşanabilir bir kent haline getirdik. Manisa’daki bir bayan 5-6 sene önce gece sokağa çıkılmazdı. Halkımızın huzurlu ve güvenli bir şekilde sokaklarda dolaşabilsin diye şehrimizi aydınlattık.  Merkezdeki 96 caminin 80’inine, okullara ve kamu kuruluşlara aydınlatmalar yaptık. Parklarımızı canlandırdık,  insanlarımızın vakit geçirebileceği sosyal alanları hayata geçirdik. Artık Manisa yaşayan, capcanlı bir şehir haline geldi. Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’ndan Atatürk Gençlik Merkezi’ne, Çanakkale Şehitleri Anıtı’ndan Mümin Özkasap Spor Tesisi’ne kadar onlarca, yüzlerce küçük büyük projelerimizi gerçekleştirdik. Saymakla bitiremeyeceğimiz hizmetlerle Manisa’yı hak ettiği noktalara getirdik. Değerli hemşerilerim, benim tek derdim Manisa’ya hizmet etmek. Ben analarımı, bacılarımı, çocuklarımı, gençlerimiz kısacası Manisa’da yaşayan hemşerilerimizi seviyorum, ben Manisa’mı seviyorum. En önemlisi de ben ülkemi, Türkiyemi seviyorum” dedi.

Gökkaya’ya da Hizmet Yağacak

Gökkaya sakinlerinin taleplerini de dinleyen Başkan Ergün, duraklar için teşekkür eden hanımlara hitaben şunları söyledi, “Biz inanın mevcut bütçemizle, yani büyükşehir bütçesi olmadan elimizin ulaştığı her yere hizmet götürmeye çalışıyoruz. Oyun gurubu, fitness gurubu, taş ya da durak gibi küçük de olsa hizmet getirdik. Karınca kararınca beldelerimize, köylerimize destek oluyoruz. Allah nasip ederse büyükşehir olduğumuzda asıl hizmetin ne olduğunu göreceksiniz. Allah bize bu görevleri nasip etmiş. Utandırmadı, bugünlerimizi aratmasın”

 

Başkan Ergün’den Birliktelik Mesajları       

Gökkaya Beldesi’ndeki toplantıya Turgutlu Belediye Başkan Aday Adayı Turgay Şirin de katıldı. Alkışlar eşliğinde karşılanan Şirin’e başarılar dileyen Başkan Ergün, “Kim bizi hedefe götürecekse, partimizin bayrağını Manisa’ya kimler dikecekse biz onlarla yola çıkacağız. Aday adaylarımız bizlerin kardeşidir. Bir çatı altında halkımız için hep birlikte çalışacağız. Biz böyle bir terbiye aldık. Değerli Ömer Başkanımız’ın da Ahmetli Belediye Başkan Adaylığı açıklandı. Turgay kardeşimizin de Turgutlu ilçemiz için hakkında hayırlısı olsun. Yolu açık olsun. Biz Manisa sevdalıları olarak halkımıza en iyi hizmeti yapmanın gayretindeyiz” dedi. Turgutlu Belediye Başkan Aday Adayı Şirin de Başkan Ergün’e teşekkür ederek, Manisa’ya hizmet yolunda mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

 

Başkan Ergün’e Hediye Yağmuru

Coşkulu kalabalık alkışları eşliğinde sonlandırılan konuşmaların ardından Gökkaya Belediye Başkanı İbrahim Kara, Başkan Ergün’e başta Türk Bayrağı olmak üzere Gökkaya’nın organik zeytinyağı ve üzümden oluşan hediyeler takdim etti. Başkan Ergün de hediyeleri memnuniyetle kabul etti. Salondan yine davul zurna eşliğinde ayrılan Başkan Ergün, kalabalık heyetin yoğun ilgisiyle uğurlandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.