Başkan Ergün’den terör vurgusu

10 Eylül 2015 Perşembe, 14:55

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye’nin üzerinden bir takım oyunlar oynandığını belirterek, Manisa halkını sağduyulu olmaya davet etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, son zamanlarda yaşanan terör olaylarının herkesi derinden yaraladığını belirterek Manisa’nın ilçelerinden toplam 5 şehit verildiğini açıkladı. Başkan Ergün, “Manisamızın düşman işgalinden kurtuluş gününde, Turgutlu ve Salihli ilçelerimizden 2 vatan evladımızı da gözyaşları arasında ebedi istirahatgahlarına uğurladık. Geçen bir ayda ise Salihlimizde 2, Sarıgöl ilçemizde 1 çocuğumuzu bu vatan için şehit verdik. Aziz milletimiz ve Manisamız; her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu kutsal vatan toprakları için daha nice nice şehitler verir. Nitekim milletimizin düşman karşısındaki amansız ve kararlı tutumu şanlı tarihimizde pek çok kez görülmüştür” diye konuştu.

Terör olaylarını çözmede kararlı bir tutum sergilemek gerektiğini dile getiren Başkan Ergün, “Millet olarak sıradışı olaylar yaşadığımız şu günlerde; sabır ve sükunete ihtiyacımız var. Akıllı olmalı, terörün kurduğu tuzakları bozmalı ve asla oyuna gelmemeliyiz. Terörün amaçladığı kaos ve kargaşa ortamına kesinlikle mahal vermemeliyiz. Bu çerçevede kanaat önderleri olarak bu meclis salonunda bulunan siz değerli meclis üyesi arkadaşlarım ve belediye başkanlarıma tarihi görev düşmektedir” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir