BAŞKAN ERGÜN “GENÇLİĞE GÜVENİMİZ TAM”

29 Aralık 2013 Pazar, 03:37

Başkan Ergün ‘Gençliğe Güvenimiz Tam’

Manisalı Gençler Atası’nın Yolunda Projesi kapsamında gerçekleştirilen Anıtkabir ziyaretinde gençlere eşlik eden Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, projeye büyük ilgi gösteren gençlere teşekkür etti. Manisa’da öğrenciler de dahil her kesimin yanında olmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Ergün, “Biz gençlere güveniyoruz, gençlerin de bizlere inancının, gücümüze güç katmasının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gidişinin 94. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen Anıtkabir ziyaretinde üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, gençlerin heyecan ve mutluluğunu paylaştı. Anıtkabir ziyareti sonunda yaptığı açıklamada Manisa merkezdeki okullara verdiği desteğin yanı sıra Manisa’nın tek üniversitesi olan Celal Bayar Üniversitesi’nde eğitim gören gençleri de unutmadıklarını ifade eden Başkan Ergün şunları söyledi, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişin 94. yıl dönümü olması nedeniyle başkentte anlamlı bir gün geçirdik. Atamız’ın Ankara’ya gelişinin yıl dönümü vesilesiyle Celal Bayar Üniversitesi’nde eğitim gören, elbette Manisa merkezde ve ilçelerimizde ikamet eden öğrencilerimizle Ankara’da bir araya geldik. Gerçekten özel ve güzel bir gün geçirdik. Tabii ki Cumhuriyetimiz’i kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnetle andık. Huzur içinde yatsınlar. Biz onların kurmuş olduğu bu Cumhuriyetin koruyucu bekçileri olarak, onun çizmiş yolda, bugünü geleceğe yansıtmaya bir nebze olsun katkı sunduğumuzu düşünüyoruz. O açıdan çok mutlu ve huzurluyuz”

Eğitime ve Gençlere Tam Destek

Açıklamasında Anıtkabir’i ziyaret eden öğrencilerin Başkent Ankara’dan mutlu bir şekilde ayrıldıklarını belirterek kendilerine teşekkür etmelerinin hazzını yaşadıklarını ifade eden Başkan Ergün, “Manisalılar çok iyi biliyor ki görev yaptığımız 5 yıllık süre içerisinde hiçbir ayrım gözetmeden sayılamayacak kadar hizmet yaptık, yüzlerce projeyi hayata geçirdik. 81 ilden göç alan bir şehir olmasının yanı sıra her yıl binlerce üniversiteli öğrenciye de ev sahipliği yapan kentimizdeki gençleri de unutmadık. Gençlerin geleceğimizin teminatı olduğunun bilinciyle sosyal hayatımızın canlanmasının kentimiz için bir kazanım olacağına dikkat ettik. Bu anlamda gençlerimizi mutlu etmenin gururunu yaşıyoruz. Elbette Manisa Belediyesi olarak bu tarz etkinlikleri önümüzdeki zamanlarda da yapacağımızı belirtmek istiyorum. Bunun arkası kesilmeden gelecektir. Biz gençlere güveniyoruz, gençlerin de bizlere inancının, gücümüze güç katmasının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.