Başkan Ergün Çınarını, Manisa ‘Cemal Amca’sını Kaybetti

15 Eylül 2016 Perşembe, 21:57

MANİSA’nın tanınmış hayırsever işadamlarından, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün babası Cemal Ergün, bir süredir tedavi gördüğü Grand Medical Hastanesi’nde yaşama gözlerini yumdu. Merhum Cemal Ergün’ün naaşı, Hatuniye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında Çatal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Manisalıların ‘Cemal Amca’ olarak tanıdığı, sevilen işadamı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün babası hayırsever Cemal Ergün, hayata veda etti. Merhum Cemal Ergün’e son görev, ilk olarak Uncubozköy Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Buradaki aile ocağından helallik alındıktan sonra merhum Ergün’ün cenazesi, Hatuniye Camii’ne getirildi. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur, Özgür Özel, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Tugay Komutanı Albay Şefik Güvenç, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, MHP İl Teşkilatı, Manisa Büyükşehir Belediyespor yönetimi, teknik heyet ve sporcuları, Büyükşehir ve MASKİ Daire Başkanları ile ailesi, sevenleri ve yakınları katıldı. Cenaze namazı öncesi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ailesiyle birlikte taziyeleri kabul etti. Merhum Cemal Ergün’ün naaşı, kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında Çatal Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanlığına defnedildi.

Cemal Ergün kimdir?

Cemal Ergün, 1928 yılında Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Tilki Süleymaniye Mahallesi’nde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Manisa’da okuduktan sonra Kayseri ve Ankara’da vatani görevini tamamlar. İş hayatına babasıyla birlikte zahirecilikle başlayan Cemal Ergün, 1965’te babasının vefatıyla birlikte baba mesleğini devam ettirir. Bu mesleğin yanında inşaat işine de giren Cemal Ergün, bugünkü Uncubozköy’ün temellerini atmıştır. Örnek kişiliği ve sevilen isim olmasının yanı sıra merhum Cemal Ergün, Manisa’ya bir anaokulu, bir ilkokul, üstgeçit gibi eserler de kazandırmıştır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir