BAŞKAN ERGÜN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

10 Ocak 2014 Cuma, 12:19

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Basın, demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından biridir ve tarih boyunca sürekli demokrasinin teminatı olmuştur” dedi.
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yayınladığı mesajda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Belediye Başkanı Cengiz Ergün şu ifadeleri kullandı:“Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın yorum ve görüşleri, Manisa Belediyesi olarak bize de çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır. Basın, demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından biridir ve tarih boyunca sürekli demokrasinin teminatı olmuştur. Güçlü bir demokrasi kuşkusuz basın özgürlüğünden geçer. Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önemdedir. Basın, halkın haber alma hakkının teminatıdır. Halkın denetim ve kontrol sigortasıdır”
“BASIN ÖZGÜR OLMALI”
Basın özgürlüğünün olmadığı bir ülkede, demokrasiden, insan hak ve özgürlüklerinden söz edilmesinin mümkün olamayacağının altını çizen Ergün mesajına şöyle devam etti: “Basının özgür bir şekilde yayınlarını sürdürmesi, toplumların daha bilinçli hale gelmelerinde ve onların karşılaşılan sorunların etkin çözümünde oldukça önemli olduğu düşüncesini paylaşıyorum. Bu vesile ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanan bu günde, başta Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal medya emekçilerinin olmak üzere, tüm değerli basın çalışanlarının günlerini kutlar, saygılarımı sunarım.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.