BAŞKAN ADAYLARI TAM GAZ

24 Şubat 2014 Pazartesi, 12:36

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,Manisa Afyonkarahisarlı’lar Kültür ve Dayanışma Derneği’ni, MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü ile birlikte ziyaret etti. Afyon’a has yöresel lezzetlerinin ikram edildiği ziyarete Afyonlular yoğun katılı gösterirken, Açıkdil yine birlik ve beraberlik konusuna dikkat çekti.
Hemşeri derneklerini ziyaret etmeye devam eden MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil ve meclis üyesi adaylarının bu kez adresi; Manisa Afyonkarahisarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği oldu. Dernek Başkanı Ragıp Güneş tarafından kapıda karşılanan Açıkdil, drnek üyelerine kültürlerimize sahip çıkalım çağrısında bulundu. Ve şöyle devam etti; “Size Afyonlular demeyelim biz Manisa’da hep beraber hemşeri olduk. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden,bölgelerinden göç eden insanlarımız var. Her şehirde bölge de başka bir kültür var ve bunların göç edildiği için unutulmaması lazım. O yüzden hemşeri derneklerimiz çok önemli.Biz de inşallah göreve geldiğimizde sosyal belediyecilik anlayışı ile insanların yabancılaşmasına son verip, birbirimizi tanır hale getirmek için sosyal alanlar yapacağız ve etkinlikler düzenleyeceğiz.Ancak bu şekilde örf,adet,gelenek ve kültürlerimizi yaşatabiliriz.”
Dernek üyeleri’nden “Biz Afyonlular olarak birimiz neredeysek diğerimizde oradayız. Sizide destekliyoruz ve sizin yanınızdayız” sözleriyle destek gelirken, MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil ve MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü’ye ziyaret hatırası olarak Afyon’dan gelen çiniler takdim edildi.
Açıkdil ve Çöllü Afyonkarahisar’dan gelen yöresel lezzetleri tattı,özel olarak Afyon’dan gelen kaymaklı tatlıdan yemeyi de ihmal etmedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir