BAKIN GEDİZ’İ EN ÇOK KİM KİRLETİYOR!

11 Ağustos 2015 Salı, 17:14

MANİSA ve ilçelerinde bulunan Deri Sanayicileri Sitesi’nden kaynaklı atık suların çözümlenmesine yönelik olarak deri işletmecileriyle Manisa Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de katıldığı toplantıda Gediz’i en çok kirleten unsurlardan bir tanesi olan il genelindeki Dericiler Sitelerinin arıtmaları ile ilgili çözüm önerileri masaya yatırıldı.

 

Manisa ve ilçelerinde bulunan Deri Sanayicileri Sitelerinden kaynaklı atık suların çözümlenmesi için geçtiğimiz ay Vali Erdoğan Bektaş’a yönelik yapılan bilgilendirme toplantısının ardından il genelinde faaliyet gösteren deri işletmelerinin çevresel sorunlarının ortadan kaldırılması amacıyla işletme sahipleriyle toplantı gerçekleştirildi. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Kula Kaymakamı Murat Güven, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Yılmaz, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, MASKİ Atıksu Arıtma Dairesi Başkanı A. Ulvi Kaynak, MASKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ali Öztozlu ile Manisa Merkez, Salihli ve Kula ilçelerinde faaliyet gösteren deri işletmecileri katıldı.

Çözüm önerileri masaya yatırıldı

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Manisa ilinde Dericiler Sitelerinin atık sularının çözümlenmesine noktasında görüş alışverişinde bulunuldu. Gediz Nehri’ni en çok kirleten unsurlardan bir tanesi olan Dericiler Sitelerinin arıtmaları ile ilgili çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıda, Gediz’in temizlenmesine yönelik yapılan diğer çalışmaların da değerlendirilmesi yapıldı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir