AZMİ AÇIKDİL’E SİYEKLİ’DEN TAM DESTEK

18 Mart 2014 Salı, 14:23

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,Siyekli Köyü’nü ziyaret ederek,köy sakinleri ile birlikte hazırladığı animasyonlu projeleri izletti. Yuntdağ köyleri için hazırlanan köy konağı projesi ve güneş panelleri tarlaları ile köy sakinlerinin büyük beğenisini toplayan Açıkdil;” Arsaları hazırlayın projeler geliyor” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, daha önce defalarca ziyarete gittiği Yuntdağ köylerini bu kez,hazırladığı projeleri basına tanıtmakla kalmayıp asıl sahipleri dediği Yuntdağ köyü sakinlerine tanıtmak için ziyaretlere başladı. Siyekli köyünü ziyaret eden Açıkdil, köy sakinleri ile kahvede buluşup Yuntdağ köyleri için hazırladığı projeleri birlikte izledi. Köy sakinleri ;” Ne güzel şeyler yapmışsın allah razı olsun yolun açık olsun ki biz köy konaklarına gidebilelim,” 42 Yaşındayım yani 42 yıldır bu köydeyim daha bir defa bile birinin gelip böyle sunum yaptığını bizlere anlattığını görmedim. ” sözleriyle beğenisini dile getirirken Açıkdil,teşekkürlerini sunduktan sonra;” Belki Siyekli Köyümüze ilk defa bir Mimar gelmiştir” sözleriyel yanıt verdi.
“Dürüstlüğü Yüzüne Yansımış”
Köy ziyaretinde Açıkdil’i yalnız bırakmayan köy muhtarı Bekir Gürcan;” Böyle güzel bir bahar akşamında Azmi Başkanımız bizleri ziyaret etti.Ancak bu onun ilk ziyareti değil ben sayamadım 5 mi oldu 6 mı oldu? Hep ziyaret etti bir ihtiyacınız var mı diye sordu seçim öncesinde bile.Ben biliyorum ki o başkan olunca da gelecek köylerimize onun yüzünde bakınca anlaşılıyor.Güzelliği,kişiliği,dürüstlüğü yüzüne yansımış.İnşallah bizde onu destekleyerek üzemeyeceğiz.” sözleriyel Açıkdil’e övgü yağdırdı.
“Arsaları Hazırlayın”
Yuntağ köylerinde fiziksel eksikliklerin giderilmesinin ardından sosyal,eğitim ve ekonomik kalkınmanın sağlanması için harekete geçilmesi gerektiğine dikkat çeken Açıkdil,animasyonlu olarak hazırladığı projelerini köy sakinlerine tanıttı.Yuntdağ bölgelerinde hem sosyal hem de ekonomik kalkınmayı sağlayacak içinde okuma,internet salonu,halıcılk merkezi, PTT Şubesi, Gasilhane gibi yerlerin bulunduğu köy konağı projesini Siyeklilierle birlikte izleyen Açıkdil;”Köy konaklarını el sanatlarını,halıcılığı canlandırabileceğimiz bölgelere yapacağız.Maldan köyünde yapacağız,bir de Siyekli’ye yapalım diyoruz. Büyük bir hizmeti hayata geçirmeye hazırlanıyoruz.Siz de şimdiden arsaları bulun,hazırlayın.” şeklinde konuştu.
Güneş Panellleri Tarlası Manisa’ya Enerji Satacak
Yuntdağ köylerinde çok fazla taşlık arazinin olduğunu ve bunların değerlendirilmesi gerektiğini belirten Açıkdil;” Güneş panelleri tarlalarımız 20 nükleer santralin sağlayacağı enerjimizi üretelim.Güneş panellerinin diğer enerji kaynakları gibi çevreye ve doğaya bir zararı yok.Aksine sizlere faydası olacak.Elektrik enerji üretimi sayesinde elektriğe para ödemeyeceksiniz,hatta Yuntdağ’da güneşli gün sayısı fazla olduğu için Manisa’ya bile enerjiyi satabiliriz.” diyerek bu projenin hayata geçirilmesinin şart olduğunu sözlerine ekledi.
“Çocuk Köyü ile Çocuklar Hava Alacak”
Köylerde çocukların oyun oynayabilecekleri alanların olduğunu ve kentlerde çocuklara oyun alanı bile yapamadıklarına dikkat çeken Açıkdil;” Haftasonlarında çocuklarımıza hava aldıracak bir yer gerekliydi.Aileler alıp çocuklarını hafta sonu çocuk köyüne götürecekler.Oyun alanlarının,tarihe tanıklık edebilecekleri müzelerin,yüzme havuzlarının bulunduğu bir alanda aileler de çocukları eğlenirken vakit geçirebileccekler.Ve Karaçay mevkiinde Çocuk Trafik Eğitim Pisti’nin hemen yan tarafında hayata geçireceğimiz bu proje ulaşım açısından Yuntdağ’a yakın ve Büyükşehir Belediyesinin otobüsleri de geleceği için sizlerde çocuklarınızı rahatlıkla götürebileceksiniz.” dedi.
Gediz Kent Çekim Noktası
En büyük hayalim dediği Gedizkent projesini de Siyeklilere anlatan Açıkdil,” Yuntdağ sakinlerinin,Celal Bayar Ünivsersitesi öğrencilerinin hem de İzmirlilerin geleceği bir yer.Manisalılar ve civar ildekilerin sizlerin alışveriş,eğlence ve gezmek için çok güzel bir alan.Rekreasyon alanları,Saray-i Amire yani eski Manisa Sarayı Alışveriş ve Kültür merkezi,1+1 evlerin bulunduğu öğrencilerin ve misafirlerin konaklayabileceği teras evler ile 7’den 70’e Manisalılara,öğrencilere,Yuntdağ köy sakinlerine hizmet edecek bir çekim noktası olacak.” dedi.
Sosyal Belediyecilik Boynumuzun Borcu
Siyekli köy sakinlerinin çocukları için dershane talep etmeleri üzerine Açıkdil;” Sosyal belediyecilik anlayışı ile Yuntdağ köylerinde ve merkez mahalllerde bulunan her vatandaşın tek tek kimlik karnesi çıkarılacak.Anne-baba durumu ne? Kaç çocuk var? Evde hasta var mı?Kaç çocuk okuyor?İlkokula giden çocuğu var mı?Eğitim ile ilgili hangi malzemelere ihtiyacı var? Üniversiteye gidecek olan ya da giden çocuğu var mı?Kursa ihtiyaçları var mı? Bunlar gibi bir çok bilgi yer alacak bu karnelerde.Ve biz bu bilgilere göre çocuğunuzun kursa ihtiyacı varsa belediyenin kursları ile, yaşlı hastanı varsa ilaç alamıyor ya da doktora gidemiyorsa sağlık işleri ile yardımcı olacağız.Bunları yapmak bizim boynumuzun borcu.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir