AZMİ AÇIKDİL’E SEVGİ SELİ

27 Ocak 2014 Pazartesi, 15:19

“YUNTDAĞ’DA YAĞMUR BEREKETİ”

Gece gündüz demeden ekibi ile birlikte çalışmalarını sürdüren MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil’i olumsuz hava koşulları bile durduramadı. Yağan yağmura rağmen MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil ve ekibi, haftasonu mesasini tam beş tane köy gezerek tamamladı.

“Yağmurun bereketi bizim de yüzümüzü güldürdü” diyen Açıkdil, Yunt Dağ Köylerine olan samimi duygularını ve sevgisini her gittiği köyde konuşmaları ile vurgulayan MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Açıkdil, yuntdağ köylerine adeta çıkarma yaptı. Sırasıyla Pelitalan,Karaveliler, Muslih, Örencik ve Gökbel köylerini ziyaret eden MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil’i her köy halkı yağmur altında karşıladı.

Karaveliler Köyünde yağmura rağmen Açıkdil’i saçaklar altında bekleyen köylüler ve kadınlar büyük bir sevgi gösterisi ve davul zurna eşliğinde karşıladılar. Köy muhtarları ve sakinleri“ bugüne kadar istediğimiz dile getirdiğimiz her sorunumuza çözüm buldu, bundan sonra da bulacak” sözleriyle desteklerini dile getirirken, köylü kadınlar ise, yağmura aldırış etmeden MHP Yunus Emre Belediye Başkanı Azmi Açıkdil’i sokakta dinlediler.

Kalabalık bir konvoy eşliğinde köyleri ziyarete giderken Bağyolu köyünde Kadir’in kahvesine uğrayan MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil ve ekibi Kadir’in önümüzde ki kavşağın elden geçirilmesini isterken Açıkdil onuda yaparız ama asıl yapılması gereken Muradiye ile Bağyolu arasına bulvar yapmaktır, inşallah göreve geldiğimizde yapılacak ilk işlerden biri bu olacak dedi.

Her gittiği köyde büyük bir ilgi ve teveccüh gören MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil “Köylerimize hizmet gelmesi lazım.Yol medeniyettir, mevcut yollar mutlaka elden geçirilip yenilenip genişletilecek, levhalandırmalar yapılacak. Her köye farklı işlevleri olan projelerin yanında olmazsa olmazı olan altyapı inşaatlarının yanında her birine arıtma tesisi yapılacaktır. Arıtma tesisi olmayan köy kalmayacak ve sondajlardan elde edilen içme sularımızın kirlenmesi ile çevre kirliğine de zarar verilmesi önlenmiş olacaktır.

“Manisa Değişiyor” sloganı ile yola çıkan Manisa Belediyesi’nin beş yılda yaptığı hizmetleri anlatan MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, “Ekonomik yönden yapılacak yatırımlar ile köylerimizin kalkınmasına katkı sağlanacaktır.

Açıkdil, özetle anlattığı projelerinin yanında internetide olan okuma odası, çok maksatlı salon, muhtar odası PTT ve kuran kursu gibi tek çatı altında toplanacak olan eski tabiri ile “köy konağı” anlamına gelen sosyal tesisler yapılacaktır. Ayrıca bir kaç köyün ortak kullanacağı gasilhane yapılması da projelerimiz arasındadır dedi.

İleri ki günlerde proje ve çalışmaları hakkında daha detaylı bilgiler vereceğini vurgulayan Açıkdil gün boyu ziyaret ettiği köylerde sakinlerin sevgi gösterilerinin yanında samimi tavırları dikkat çekti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir