AYAKKABI KUTUSU SALLAYAN KADIN OLAYI ANLATTI

01 Ocak 2014 Çarşamba, 16:39

Manisa Akhisar’da AK Parti’nin mitinginde ayakkabı kutusu sallayan Nurhan Gül, tek amacının emekli maaşlarına zam yapılmasına dikkat çekmek olduğunu söyledi.
Mitingde ayakkabı kutusu sallayan Nurhan Gül, emekli maaşlarının azlığına dikkat çekerek, “Başbakan meydana indiğinde terastaydım. Ayakkabı kutusu vardı boş, onu kaldırdım. Meğer yan çatıda keskin nişancılar varmış, ben onları görmedim sonradan gördüm. Birbirleriyle haberleşip o an benim kapıma geldiler. Önce yan binanın çatı katından müdahale ettiler, ben kimliğimi alt kattan alıp yukarı çıktığımda onlara kimliğimi ibra edene kadar diğer polis memuru arkadaşlar kapıya geldi. O esnada teyzem mutfaktaydı, bana seslendi kapıya polisler geldi diye, aç dedim ben de niye gelmişler dedim bilmiyorum sürekli vuruyorlar dedi. Ben geldim kapıyı açtım, memur arkadaşlar dedi ki mavi kazaklı boş ayakkabı kutusu gösteren bayan siz misiniz. Ben de benim dedim. Biz seni almaya geldik dediler, açtım kapıyı girdiler, benden önce yukarıya çıktılar. Ben ve eşim giyinip karakola gittik. Hastaneye gittik, sağlık raporu falan derken ben saat 16.00 sıralarında eve geldim. Yani olay bundan ibaret” dedi.
2012 yılının Mart ayında emekli olduğunu anlatan Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:
“690 TL bana emekli maaşı bağlandı. Eşim hukukçu ve avukat. Tekrar tekrar vurguluyorum ben emeklilerin 690 TL maaş ile nasıl geçinebilecekler bunu dile getirmek için dikkat çekmek istedim. Benim doğalgaz faturam 500 TL geliyor ama benim eşim çalışabiliyor, bizim geçimimizi sağlayabiliyor. Ama bu 690 TL ile emekliler nasıl geçinebilir ve biz küçük bir ilçe de Akhisar’da oturuyoruz. Büyükşehirlerde oturanlar nasıl geçiniyor.”
Hiçbir partiye üye olmadığını anlatan Gül, “Ne Cumhuriyet Halk Partisi ne AK Parti ne MHP ve ne de bir sivil toplum örgütüne üye değilim” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir