Ali Poyrazoğlu gençlere tecrübelerini aktardı

16 Ekim 2015 Cuma, 16:41

MANİSA Rotary Kulübü’nün bu yıl ilkini düzenlediği Liderlik Eğitimi Seminerleri’nde tiyatro ve sinema oyuncusu, devlet sanatçısı Ali Poyrazoğlu “Geleceği Planlamak” konulu konuşmasıyla gençlerle deneyimlerini paylaşıp, nasıl iyi bir lider olunabileceğini anlattı.

Manisa Rotary Kulübü ve Magnesia Rotaract Kulübü işbirliğiyle Manisa Anemon Otel’de gerçekleşen “Rotary Yarının Liderlerini Arıyor” konulu üç gün süren seminerde alanında uzman çok sayıda akdemisyenin yanı sıra Devlet Sanatçısı Ali Poyrazoğlu da konuşmacı olarak yer aldı. Gençlere, nasıl iyi bir lider olunabileceğini anlatan Poyrazoğlu, ön şartın kişinin istediği işi yapabilmesi için koşulları zorlaması olduğunu söyledi.

Aile mesleği olan eczacılığı seçmeyip gönlünde yatan tiyatroculuğu yönelerek başarıya giden yolda ısrarcı olduğunu vurgulayan Poyrazoğlu, “Hayatta mutlu olmak istiyorsanız ısrarcı olun, risk alan tarafı seçin. Risk alabilmek için riski nasıl sistemli, bilinçli, planlı, programlı bir şekilde yöneteceğinizi öğrenin” tavsiyesinde bulundu.

Konservatuvara girdiğinde Müjdat Gezen, Erdal Özyağcılar, Hülya Koçyiğit, Savaş Dinçer, Ahmet Kutsi Tecer gibi usta isimlerin olduğunu belirten Poyrazoğlu, “Böylece bir usta-çırak ilişkisi başladı. Belli bir süreden sonra ve ömür boyu devam eden bir süreç oldu bu. En büyük usta-çırak ilişkisi bir ustanın ileriye gidip sonra yeniden çırak olabilmesini bilmesidir. Yani yeniden geriye dönebilmesidir” diye konuştu.

55 gencin katıldığı seminerde Poyrazoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Her iş adamı ve kadını içindeki sanatçıyı keşfetmek zorunda. Bunu daha yaratıcı olabilmek her gün işe yeniden başlayabilmek için yapmalı. Her sanatçı da kendi markasını kurup yönetebilmek için içindeki iş adamını keşfetmek zorunda.”

MANISA ROTARY KULUBU BU YIL ILKINI DUZENLEDIGI LIDERLIK EGITIMI SEMINERLERI'NDE TIYATRO VE SINEMA OYUNCUSU, DEVLET SANATCISI ALI POYRAZOGLU "GELECEGI PLANLAMAK" KONULU KONUSMASIYLA GENCLERLE DENEYIMLERINI PAYLASIP, NASIL IYI BIR LIDER OLUNABILECEGINI ANLATTI.(FOTO: SERKAN OZDEMIR / SOMA, DHA)

MANISA ROTARY KULUBU BU YIL ILKINI DUZENLEDIGI LIDERLIK EGITIMI SEMINERLERI'NDE TIYATRO VE SINEMA OYUNCUSU, DEVLET SANATCISI ALI POYRAZOGLU "GELECEGI PLANLAMAK" KONULU KONUSMASIYLA GENCLERLE DENEYIMLERINI PAYLASIP, NASIL IYI BIR LIDER OLUNABILECEGINI ANLATTI.(FOTO: SERKAN OZDEMIR / SOMA, DHA)

MANISA ROTARY KULUBU BU YIL ILKINI DUZENLEDIGI LIDERLIK EGITIMI SEMINERLERI'NDE TIYATRO VE SINEMA OYUNCUSU, DEVLET SANATCISI ALI POYRAZOGLU (ORTADA) "GELECEGI PLANLAMAK" KONULU KONUSMASIYLA GENCLERLE DENEYIMLERINI PAYLASIP, NASIL IYI BIR LIDER OLUNABILECEGINI ANLATTI.(FOTO: SERKAN OZDEMIR / SOMA, DHA)

MANISA ROTARY KULUBU BU YIL ILKINI DUZENLEDIGI LIDERLIK EGITIMI SEMINERLERI'NDE TIYATRO VE SINEMA OYUNCUSU, DEVLET SANATCISI ALI POYRAZOGLU (FOTOGRAFTA) "GELECEGI PLANLAMAK" KONULU KONUSMASIYLA GENCLERLE DENEYIMLERINI PAYLASIP, NASIL IYI BIR LIDER OLUNABILECEGINI ANLATTI.(FOTO: SERKAN OZDEMIR / SOMA, DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir